Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που ΔΕΝ αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Αν δεν έχετε υπάλληλο το αφήνετε κενό. Αν είχατε υπάλληλο τότε στο Ε3 (αν δεν κάνω λάθος) θα εμφανίζονταν έξοδα για μισθωτές υπηρεσίες τρίτων προς εσάς. Έτσι αν βάλετε ότι έχετε υπάλληλο θα υπάρξει πρόβλημα κατά την διασταύρωση των στοιχείων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχεις κανείς καμιά ιδεά τι γράφουμε στο περίπου στο πεδίο "Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση" στην ανάλυση Δαπανών???

Έχει κανείς κάποιο παράδειγμα??? π.χ. για ένα λάπτοπ ή έναν Η/Υ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχεις κανείς καμιά ιδεά τι γράφουμε στο περίπου στο πεδίο "Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση" στην ανάλυση Δαπανών???

Έχει κανείς κάποιο παράδειγμα??? π.χ. για ένα λάπτοπ ή έναν Η/Υ...

 

Eγω jobous για στατικο προγραμμα εγραψα "προγραμμα στατικων μελετων",τωρα αμα ειναι λαθος,το θεμα σ' αυτο ειναι να ταιριαζει η προσφορα με τη περιγραφη που εχεις δωσει για την επενδυση...ετσι νομιζω,Δευτερα παντως θα παρω τηλ

 

ο ελεγχος ορθοτητας παντως ετσι οπως το κανα δεν ειχε κανενα προβλημα

 

ερωτηση:μεσα στην offline υποβολη στο ependyseis.gr δεν ζηταει τραπεζικο λογαριασμο μονο το καταστημα,εχει φτασει κανεις εκει,μηπως δεν ειδα κατι..;;

Link to comment
Share on other sites

frightnight

το μόνο που έγραψες στο πεδίο για το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι αυτό : "προγραμμα στατικων μελετων" αν κατάλαβα σωστά?

Δεν γράφεις καποιον τραπεζικό λογαριασμό , παρα μόνο το υποκατάστημα. Επίσης σε μια συζήτηση που έκανα στην τράπεζα μου είπαν ότι μπορώ να βάλω όποιο υποκατάστημα θέλω άσχετα π.χ. με το που είναι η έδρα του γραφείου. Εγώ μένω Ραφήνα θα δηλώσω της Ραφήνας. Η έδρα είναι σε αλλο μέρος (Χολαργός).

Τώρα πως θα γίνει αυτοψία σε τέτοιες περιπτώσεις μην ρωτάμε καλύτερα.....

Link to comment
Share on other sites

frightnight

το μόνο που έγραψες στο πεδίο για το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι αυτό : "προγραμμα στατικων μελετων" αν κατάλαβα σωστά?

 

 

Ναι μονο αυτο

 

και καταστημα εβαλα κι εγω ενα κοντα σε μενα

 

Εγω παιδια το στειλα,τωρα αμα αυτο ειναι καλο η οχι που το στειλα τοσο νωρις δεν ξερω.

Αμα μπορεις να το ανακτησεις αν θες να συμπληρωσεις κατι παλι δεν ξερω,θα παρω τηλ τη Δευτερα

Εχω διαβασει ομως οτι σου στελνουν διορθωτικη ειδοποιηση αμα εχεις λαθη

Να σας ενημερωσω ομως οτι πηρα πολυ μικρο αριθμο (κωδικο)προτασης (ΕΕπ-χχχχχ)σε σχεση με το 50000,τωρα αν αυτο σημαινει οτι τοσο λιγοι εχουν υποβαλλει προταση παλι δεν το ξερω

Παντως το σιγουρο ειναι οτι θα πρεπει να περασει και η 9/10/2009 για να αρχισουν αυτοι να εξεταζουν τις προτασεις(απο την εξισωση αξιολογησης φαινεται αυτο)

 

Σαββατιατικα το στειλα τελικα :lol:

 

 

Mολις τελειωσε η ιστορια γραφει:

 

"""Η εισαγωγή της πρότασης έγινε με επιτυχία.

 

 

Η πρόταση καταχωρήθηκε με επιτυχία:

Επωνυμία Επιχείρησης: "το ονομα μου"

ΑΦΜ: "το αφμ μου"

Κωδικός Πρότασης: ΕΕπ-χχχχχ

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Πατήστε εδώ για να δείτε την καρτέλα και τις εκτυπώσεις της πρότασης με κωδικό ΕΕπ-χχχχχ .

Η διαδικασία της ηλεκτρονικής υποβολής έχει ολοκληρωθεί.

Υποβάλλετε τον έντυπο φάκελο της προτασής σας στo υποκατάστημα της τράπεζας που επιλέξατε """

 

Το τελευταιο τι να σημαινει αραγε ,οτι θα παμε στη τραπεζα τον εντυπο φακελο πριν την εγκριση;;

Link to comment
Share on other sites

εχω τις εξης ερωτησεις σχετικα με την φορμα:

 

1) Πίνακας 2. Βασικά Στοιχεία Δικαιούχου της Επένδυσης

εκει που λεεί Επωνυμο 1

επωνυμο 2

τι βάζουμε? (έχω εδρα το σπίτι) βαζω και στα 2 το ονοματεπονυμό μου ή μονο στο 1ο?

 

2) Ημερομηνία τρέχουσας έναρξης , Ημερομηνία πρώτης έναρξης

μια έναρξη εχω κάνει. και στα 2 βάζω την ίδια ημερομηνία?

 

3) Τοποθεσία (μένω θεσσαλονίκη στη Κ.Τουμπα (δεν ειναι δημος). όπου εχω και την εδρα)

τοποθεσία θα βάλω Κ.Τούμπα?

 

4) στο μενου αριστερά Επενδύσεις - De Minimis [3]

δεν εχω τετοιο πραγμα. το αφηνω κενο?

 

5) στο μενου αριστερά Θέσεις Απασχόλησης [4]

δεν εχω προσωπικο. το αφήνω κενο η βαζω εμένα

 

6) στο μενου αριστερά Σύντομη Περιγραφή της Επένδυσης

τι πρέπει να γράψω. έκθεση? π.χ τι χρειάζομαι και γιατι?

 

7) στο μενου αριστερά Ανάλυση Δαπανών [7]

α) Τεχνικά Χαρακτηριστικά π.χ για υπολογιστή γράφω αναλυτικά τα μηχανήματα που περιέχει? Για λογισμικό τι γράφω?

β) Τεκμηρίωση συμβατότητας με επένδυση

τι γράφουμε εδω?

 

ευχαριστω προκαταβολικά

 

κανεις??????

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει δίκιο ο frightnight και καλό θα είναι να διαβάσεις το http://www.ependyseis.gr/sub/epag/files/odigos/03_ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ_B-ΑΙΤΗΣΗ_ΚΑΙ_ΕΝΤΥΠΟ_ΥΠΟΒΟΛΗΣ.pdf αν δεν το έχεις κάνει ήδη....

1) Βάζεις τα στοιχεία όπως γράφονται στο Ε1. Προφανώς αν δεν έχεις 2ο επώνυμο δεν το συμπληρώνεις

2) (Από τις οδηγίες) Συμπληρώνεται η ακριβής ημερομηνία τελευταίας

(τρέχουσας) έναρξης δραστηριότητας για την

άσκηση του συγκεκριμένου επαγγέλματος σε

περίπτωση επανέναρξης/μεταβολής/επέκτασης. Σε

κάθε άλλη περίπτωση συμπληρώνεται η ημερομηνία

πρώτης έναρξης.

3) Λογικά ναι

4) Λογικά ναι

5) Λογικά κενό

6) Το λες και μόνος σου "Σύντομη Περιγραφή της Επένδυσης"

7)α) Νομίζω ότι αν αγοράζεις ένα ένα τα εξαρτήματα θα πρέπει να τα αναφέρεις ξεχωριστά. Αν αγοράζεις πχ laptop βάλε την περιγραφή που σου λέει η προσφορά που πήρες

 

Ότι γράφω είναι αυτό που ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ. Αν έχεις απορίες πάρε τηλ στο helpdesk. Παιδιά μη βασίζεστε μόνο στο τι σας λέει ο καθένας στο internet. Πάρτε τηλ, στείλτε μέιλ, τουλάχιστον όσοι το κάνανε πήρανε άμεσα απάντηση. Και στο κάτω κάτω δε χρειάζεται να το στείλετε όλοι σήμερα....

Link to comment
Share on other sites

1. έχω τον παλιό καδ, πάω στην εφορία και κάνω μια απλή αντιστοίχηση, και είμαι καλυμμένος?

2. θα πάρω κάποιες προσφορές/προτιμολόγια από τα καταστήματα, είναι προτιμότερο να τα πάρω σε ξεχωριστές προσφορές?

3. ως ξεχωριστές προσφορές θα θεωρήσω μια για laptop, μια για υπολογιστή σταθερό, μια για εκτυπωτή, μια για το λογισμικό?

4. ο σταθερός υπολογιστής θα έχει κάποιο λογισμικό, αυτό ξεχωριστά σε άλλη προσφορά?

5. υπάρχει κάποιο όριο για την τιμή του υπολογιστή? για παράδειγμα επειδή θα ασχολούμαι με βαριές εφαρμογές θα θελήσω να πάρω ένα πολύ

ακριβό μηχάνημα, υπάρχει περίπτωση να θεωρηθεί υπερτιμολογημένα και να το απορρίψετε?

6.μολις καταθεσω ηλεκτρονικα το αρχειο ποιες θα πρεπει να ειναι οι κινησεις μου? περιμενω απο την τραπεζα να με καλεσει? ή παω και καταθετω τις

προσφορές/προτιμολόγια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

να κάνω και εγώ μία ερώτηση.

Αν δηλώσω για αγορά 2 desktop και ένα laptop ενώ είναι ατομική επιχείρηση, είναι πιθανό να κοπεί η πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.