Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

οχι αυτά τα 3 είναι απλά έλεγα επειδή και το mac pro και το imac είναι desktop H/Y μήπως θα μπορούσαν να κάνανε αποδεκτή τέτοια αλλαγή. Τέλος πάντων αρκετά ειδική η περίπτωση που ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι με το mac pro εννοούσες laptop, λάθος μου. Το mac pro νομίζω μπορεί να αλλαχτεί με imac, το monitor δεν νομίζω ότι μπορείς να το αφήσεις απέξω. Πάρε ένα τηλέφωνο στο helpdesk του ΕΣΠΑ, θα σου πούνε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία αν δήλωσες το monitor μαζί με το κουτί σαν σύστημα, ή χωριστά. Στην περίπτωση που τα δήλωσες χωριστά δεν νομίζω ότι γίνεται να αποφύγεις την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν η υλοποίηση μπορεί να γίνει σε 2 δόσεις ? Δηλαδή να πάρεις τα μισά πράγματα τώρα και να τους φωνάξεις για έλενχο και μετά να το κάνεις άλλη μία φορά ?

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή οθόνης μόνο λογικά ναι, αν και έχει κάτι πράγματα για ίσες και καλύτερες τεχνολογικές δυνατότητες, δεν είμαι σίγουρος πως ακριβώς θα το πάρουν το ότι είναι λιγότερες ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το concept για να δω αν το κατάλαβα καλά είναι ότι παω "ψωνίζω"

α) ότι έχω δηλώσει ακριβώς ή

β) μέρος επένδυσης εάν δεν πέφτει κάτω απ'το ελάχιστο ή

γ) κάνω και αλλαγές μικρής κλίμακας όπως πχ αλλαγή οθόνης (η 27'' apple που ανέφερα είναι το νέο μοντέλο που προβλέπεται να αντικαταστήσει την υπάρχουσα 30αρα)

μετααα κάνω αίτηση για έλεγχο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά (απ' ότι γράφει η επιστολή που έλαβα από τράπεζα το deadline γι' ατό το βήμα είναι 1 μήνας από το πέρας της περιόδου υλοποίησης)-τώρα περίοδος υλοποίησης ενοεί το μέχρι 16/8 που χε πει ο φίλος παραπάνω(?!)

μετααα απο κανα 2μηνο γίνεται ο έλεγχος που δεν ξέρω πόσο διαρκεί και αφουυυ δoθεί και το τελικό ΟΚ μετά από 20 μέρες δίνουν τα χρήματα.

 

Καλά τα χω καταλάβει? :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα έχεις καταλάβει, μόνο για το β) δεν έχω πειστεί κατά πόσο ισχύει, απλά δεν έχω σκοπό να κόψω κάτι από την πρόταση μου και δεν με απασχολεί. Και ναι, περίοδος υλοποίησης είναι από 16/04/2010 έως 16/08/2010, 4 μήνες από την ημερομηνία κοινοποίησης της επιστολής, όπως θα δεις ότι γράφει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.