Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Οι πληρωμές για προϊόντα άνω των 1500€ πρέπει να γίνονται μέσω κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό ή με επιταγή.

 

Η απόδειξη που τυπώνουμε από το ebaking τους καλύπτει; Το έχει ρωτήσει κάποιος;

Αν όχι πρέπει να στηθούμε στις ουρές...

Link to comment
Share on other sites

Οι πληρωμές για προϊόντα άνω των 1500€ πρέπει να γίνονται μέσω κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό ή με επιταγή.

 

Η απόδειξη που τυπώνουμε από το ebaking τους καλύπτει; Το έχει ρωτήσει κάποιος;

Αν όχι πρέπει να στηθούμε στις ουρές...

 

Αυτό που λές ξέρουμε ότι θα ισχύει από 1/1/2011 γενικώς... πού το λέει ότι ισχύει από τώρα???

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό οντως λέει πως για αγορές ανω των 1500 ευρώ θέλει τραπεζικο λογαριασμό ή επιταγη.

 

Αν καλυπτει το ebanking δεν ξερω, θα πρεπει να συννενοηθεις με τον ΕΦΔ υποθετω που θα κανει τον ελεγχο

Link to comment
Share on other sites

Και με το e-banking γίνεται κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό. Τυπώνω μάλιστα και το αποδεικτικό on-line αλλά ρωτάω για σιγουριά μήπως μου κάνουνε νερά με τις πληρωμές. Υπάρχει τρόπος επιβεβαίωσης των πληρωμών ή μπορεί να μου πούνε ότι δεν το αναγνωρίζουνε;

 

Κατέθεσα την προκαταβολή για το plotter μέσω κινητού την ώρα που ήμουνα στο κατάστημα για την παραγγελία και σκέφτομαι να κάνω και τις υπόλοιπες συναλλαγές με αυτό τον τρόπο.

Ουσιαστικά ο καταστηματάρχης μπορεί να μου κάνει τιμές μετρητοίς, η κατάθεση γίνεται μέσω τραπέζης χωρίς να περιμένω στη ουρά και παίρνω αμέσως το τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μπορούμε να πληρώσουμε μέσω e-banking...

 

Απλά κάνω μία σκέψη:

Τα υποκαταστήματα της ίδιας τράπεζας, σου κάνουν το κεφάλι καζάνι, να κλείσεις τον λογαριασμό σου από το υποκατάστημα Α και να τον ανοίξεις στο δικό τους.

 

Λέτε τώρα να αφήσουν μέρος των 70εκ€ να διακινηθούν μέσω της "απρόσωπης" ηλεκτρονικής διεύθυνσης κάθε τράπεζας;

Μακάρι...

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να καταλάβω αν επιτρέπεται η αγορά με δόσεις .. Δηλαδή αν κάποιο κατάστημα μου κάνει 12 άτοκες με πιστωτική δε μπορώ να το εκμεταλλευτώ ?

 

Συνήθως ο καταστηματάρχης παίρνει όλο το ποσό από την τράπεζα και σου δίνει εξωφλητικό τιμολόγιο. Στην συννέχεια εσύ χρωστάς τις δόσεις στην τράπεζα.

 

Αν το τιμολόγιο αναφέρει εγγράφως ότι εξωφλήθηκε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.