Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Παιδιά στην εγκριτική απόφαση, σελίδα 4 κάτω κάτω λέει: "Η ολοκλήρωση της υλοποίησης των επενδύσεων που θα ενισχυθούν βάσει της

παρούσας προκήρυξης και η αποπληρωμή τους δεν μπορεί να ξεπερνά την

30/06/2012."

Το οποίο για εμένα σημαίνει ότι πρέπει να έχει εξοφληθεί μέχρι τις 16/08/2010 ο προμηθευτής, και σε περίπτωση που είναι με τραπεζικό δανεισμό και όχι ίδια κεφάλαια τότε αυτά θα πρέπει να έχουν εξοφληθεί μέχρι το 2012. Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάμε στο υποκατάστημα που δηλώσαμε να υπογράψουμε κάτι?

Έχω εγκριθεί, πήγα στο υποκατάστημα της τράπεζας (Πειραιώς - Χαλκίδα) και τους παρέδωσα ο ίδιος την απόφαση της έγκρισής μου την οποία εκτύπωσα από το σύστημα.

Μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση ακόμα και με έδιωξαν ευγενικά. Ούτε τι κάνω μετά, ούτε πότε, ούτε τι χρειάζονται για τον έλεγχο, τίποτα!

Τι παίζει ρε συνάδελφοι? Φοβάμαι ότι η ασχετοσύνη τους μπορεί να μου στοιχίσει πολύ ακριβά! (και δεν έχω όρεξη για αγωγές κατόπιν εορτής...)

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα σημερα απο την τραπεζα(εθνικη) και μου δωσαν απλα εκτυπωμενη την αποφαση εγκρισης και με εβαλαν να υπογραψω οτι την πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν πρέπει να φαίνεται ως διεύθυνση αποστολής το κατάστημα ή εάν μπορούμε να το παραλάβουμε σε άλλη διεύθυνση ή από το κατάστημα;

 

Ρωτάω επειδή το plotter λέω να το παραλάβω στο σπίτι μου στην Πάτρα και μετά να το μεταφέρω στο γραφείο στον Πύργο για να γλιτώσω τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πάμε στο υποκατάστημα που δηλώσαμε να υπογράψουμε κάτι?

Έχω εγκριθεί, πήγα στο υποκατάστημα της τράπεζας (Πειραιώς - Χαλκίδα) και τους παρέδωσα ο ίδιος την απόφαση της έγκρισής μου την οποία εκτύπωσα από το σύστημα.

Μου είπαν ότι δεν έχουν καμία ενημέρωση ακόμα και με έδιωξαν ευγενικά. Ούτε τι κάνω μετά, ούτε πότε, ούτε τι χρειάζονται για τον έλεγχο, τίποτα!

Τι παίζει ρε συνάδελφοι? Φοβάμαι ότι η ασχετοσύνη τους μπορεί να μου στοιχίσει πολύ ακριβά! (και δεν έχω όρεξη για αγωγές κατόπιν εορτής...)

 

Στην Eurobank, που έχω επικοινωνήσει ήδη 2 φορές μου κλείνουν ευγενικά το τηλέφωνο λέγοντας μου ότι δεν τους έχει έρθει κάποια επιστολή και ότι το έχουνε μάθει ανεπίσημα. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

εγω στη δικη μου τραπεζα που πηγα, απο Πεμπτη ειχαν ετοιμη την αποφαση ,εκτυπωμενη .ειπα να μου την δωσουν ,αλλα αυτοι ειπαν θα την στειλουν ταχυδρομικα διοτι πρεπει να υπογραψω στο χαρτι παραδοσης .ειπα να μου φερουν ενα χαρτι να υπογραψω αλλα επεμεναν να την στειλουν ταχυδρομικα.σημερα την παρελαβα απο ταχυδρομειο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου συμβαίνει το εξής ανάποδο: στη δική μου τράπεζα πήγε η επιστολή, πήγα την είδα τι θαύμασα, ωστόσο μπαίνοντας στο http://www.ependyseis.gr/mis και πηγαίνοντας στις επιχορηγούμενες προτάσεις μου, δεν υπάρχει καμία εγγραφή! Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Και μια ερώτηση για την αποπληρωμή: ο έλεγχος θα γίνει από τον ενδιάμεσο φορέα; δηλαδή υπάλληλο τράπεζας; ή το τσεκάρισμα γίνεται από δημόσιο φορέα (π.χ. Εφορία); Κι άμα γίνεται από δημόσιο φορέα, μήπως πούνε "πάμε που πάμε, ας ελέγξουμε και τα βιβλία του". Και επειδή είμαι σε γραφεία εταιρείας, μήπως πούνε "ας ελέγξουμε και την εταιρεία και όποιον πάρει ο χάρος";

 

Επίσης από την τράπεζα και off the record, μου είπανε να μην υπολογίζω σε λιγότερο από 8μηνο την επιχορήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Η εφορία δεν έχει καμμία σχέση.

 

8μηνο θα είναι καλά. Τόσο βγαίνει το συντομότερο.

Κοίτα το post στη σελίδα 93.

 

Και μια ερώτηση για την αποπληρωμή: ο έλεγχος θα γίνει από τον ενδιάμεσο φορέα; δηλαδή υπάλληλο τράπεζας; ή το τσεκάρισμα γίνεται από δημόσιο φορέα (π.χ. Εφορία); Κι άμα γίνεται από δημόσιο φορέα, μήπως πούνε "πάμε που πάμε, ας ελέγξουμε και τα βιβλία του". Και επειδή είμαι σε γραφεία εταιρείας, μήπως πούνε "ας ελέγξουμε και την εταιρεία και όποιον πάρει ο χάρος";

 

Επίσης από την τράπεζα και off the record, μου είπανε να μην υπολογίζω σε λιγότερο από 8μηνο την επιχορήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.