Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μισθοδοσία Μηχανικού ΤΕ


Recommended Posts

Γεια σας!!!θα ήθελα να ρωτήσω ποιος θα είναι ο πρώτος μου μισθός σε τεχνικό γραφείο στην θέση της σχεδιάστριας. Είμαι πτυχιούχος ΤΕΙ (μηχανικός ανακαίνισης και αποκατάστασης κτηρίων) έχω και το ECDL του AYTOCAD 2D κ 3D. Δεν έχω προϋπηρεσία πέρα από την πρακτική και 2 μήνες σε τεχνικό γραφείο. Θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει?????

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία, με τόνους και το πρώτο γράμμα κεφαλαίο

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.acnt

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από αυτά που είσαι, τί πραγματικά θα χρησιμοποιήσεις και τί πραγματικά ξέρεις να κάνεις?Αυτό μετράει... Αυτό θα είναι το όπλο σου για μελλοντικές διεκδικήσεις... Με λίγα λόγια, το Μηχανικός Ανακαίνισης το αχρηστεύεις... Μηχανικός ως σχεδιάστρια σημαίνει σχεδιάστρια... Είναι σαν να μιλάς 5 γλώσσες και να δουλεύεις σε φωτοτυπείο... Περιμένεις να σου βάλει επίδομα για τις γλώσσες? Οχι βέβαια...

Ισως είναι καλή δουλειά για αρχή, αλλά θα έλεγα να ψάχνεις για κάτι πιο σχετικό σε αυτό που είσαι (εκτός αν σου προέκυψε και δεν σε ενδιαφέρει ιδιαίτερα γιατί έχει αρκετό εργοτάξιο) εφόσον σε ενδιαφέρει και το οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

whiterfox έχεις κάνει έναρξη επαγγελματος? Ο εργοδότης σου θα σε προσλάβει ως σχεδιάστρια ως γραμματέα ή ως μηχανικό ΤΕ? Γνωρίζει κάποιος συνάδερφος αν παίζει κάποιο ρόλο η αιτιολογία με την οποία γίνεται η πρόσληψη?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εφόσον προσλάβανε απόφοιτο ΤΕ ως απόφοιτο ΤΕ θα πληρώσουν

διότι τις γνώσεις του ΤΕ θα αξιοποιήσουν

διαφορετικά ας έπαιρναν ανειδικευτο

--------

σε λίγο θα διαβάζουμε αγγελίες που ζητούν καθαρίστρια με γνώσεις 3Δ

Link to comment
Share on other sites

Άλλο Βασικός μισθός και άλλο μισθός τελειόφοιτου ΤΕ?

 

Σε τι γραμμές μιλάμε πως κυμαίνονται οι μισθοί αυτή την περίοδο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτήν την περίοδο δεν ξέρω αλλά όταν τελείωνα το ΤΕΙ πριν 7 χρόνια το ΙΚΑ υπολόγιζε ως βασικό μισθό για τους ΤΕ τα 600 ευρώ το μήνα. Τότε ο βασικός μισθός των ΠΕ υπολογίζονταν στα 750 ευρώ. Γενικότερα οι μισθοί των ΤΕ υπολογίζονται στο 80% του μισθού των ΠΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.