Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το καινούργιο που έμαθα από τον ΟΑΕΔ έίναι ότι εφόσον έχουμε δηλώσει αρχικά ως έδρα το σπίτι μας, θα μπορούσαμε να πάρουμε κατ' εξαίρεση την επιδότηση αν δηλώσουμε νέα έδρα σε νέο γραφείο, εφόσον θεωρούμαστε νέοι επιστήμονες (που δεν είχαμε ποτέ ξανά γραφείο στο όνομά μας).... Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.... Θα το βρούμε το παραθυράκι του νόμου, πού θα μας πάει....

 

aν ισχυει κατι τετοιο σωθηκαμε....Αλλα δε νομιζω να μην το ειχε ανακαλυψει κανεις ως τωρα....Θα ρωτησω κ γω το λογιστη μου και θα παω κ απο τον ΟΑΕΔ...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ενδιαφερονται να στειλουμε αναφορα στον Συνηγορο του Πολιτη ας κατεβασουν το αρχειο αυτο:

 

>[size=4]http://rapidshare.com/files/196665755/ANAFORA.rar[/size]

 

Περιέχονται το εντυπο της αναφορας και τα επισυναπτομενα αρχεια (της αναφορας).

Δε θα το στειλω αυτη τη βδομαδα. Οποιος θελει να αλλαξουμε κατι στη συνταξη της αναφορας ας επικοινωνησει. Αλλιως ας το στειλουμε ως εχει.

 

 

-------------------------------------------

To εσβησα...Πιο κατω το νεο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο xristo νομίζω οτι θα μπορουσε να προσθέσουμε στα συνημμένα και την απάντηση που εχει στείλει ο ΟΑΕΔ στα παράπονα που έχουμε κάνει, καθώς και την επιστολή που έστειλε ο Πρόεδρος του ΤΕΕ στον ΟΑΕΔ. Τέλος κατά την άποψη μου είναι άδικο προς αυτούς που έχουν ανοίξει γράφείο, το σωστό είναι να συμπεριληφθούν και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δε θελω να σας απογοητευσω αλλα συναδελφοι που ρωτησαν στον ΟΑΕΔ τους ειπαν οτι το προγραμμα θα ανακοινωθει μεχρι τις 15 του μηνα....Κατα ποσο βεβαια ισχυει αυτο δεν γνωριζω....

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ Η ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ. ΑΡΑΓΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ? ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ... ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?

ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ?

ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΟΤΟΥ ΚΑΝ ΒΓΕΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ Η ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πρόγραμμα του προηγούμενου έτους έχει λήξει; Συνήθως διαρκεί μέχρι συμπλήρωσης των θέσεων. Υπάρχει περίπτωση να είναι ακόμα ενεργό σε κάποιες περιοχές και να καλύπτονται με αυτό όσοι έκαναν έναρξη πέρυσι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά καταχωρημένο από xrysoula

Το καινούργιο που έμαθα από τον ΟΑΕΔ έίναι ότι εφόσον έχουμε δηλώσει αρχικά ως έδρα το σπίτι μας, θα μπορούσαμε να πάρουμε κατ' εξαίρεση την επιδότηση αν δηλώσουμε νέα έδρα σε νέο γραφείο, εφόσον θεωρούμαστε νέοι επιστήμονες (που δεν είχαμε ποτέ ξανά γραφείο στο όνομά μας).... Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.... Θα το βρούμε το παραθυράκι του νόμου, πού θα μας πάει....

 

Γιατι δε μενουμε λιγο σαυτο...???Αν ισχυει κατι τετοιο δεν εχουμε λογο οι περισσοτεροι να παραπονιομαστε, δεδομενου οτι οσοι εκαναν εναρξη το 2008 δεν εχουν προλαβει να φτιαξουν τπ γραφειο τους...

 

Κ μια ερωτηση σε εσους εχουν παρει την επιδοτηση...Ο πρωτος ελεγχος ποτε γινεται??Πριν παρεις την πρωτη δοση ή αφου την παρει κ πρεπει να την ξοδεψεις??

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.