Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

αφότου ξοδέψεις το 40% της επιδότησης πριν πάρεις φράγκο (από την τσέπη σου φυσικά)

μετά έρχονται για έλεγχο

και αν θεωρήσουν πως είναι όλα οκ

τότε παίρνεις την προκαταβολή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει βγει μια διαβούλευση για δράση ενίσχυσης επιχειρηματικότητας νεών (συμπεριλαμβανομένων και των μηχανικών) από ΕΟΜΜΕΧ.

Υπάρχει και σχετική πρόταση στο ΕΣΠΑ και Μηχανικοί για παρέμβαση του ΤΕΕ. Δείτε και πείτε τη γνώμη σας μήπως καταφέρουμε να παρέμβουμε έγκαιρα.

http://espaengineers.wordpress.com/2009/02/11/epixeirimatikotitaneondiavouleusi/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια.Στο προγραμμα του 2006 μπορουσαν να κανουν αιτηση και

οσοι καναν εναρξη πριν τη 1/1/2006 με εδρα το σπιτι τους με την προυποθεση

να την μεταφερουν σε επαγγελματικό χώρο και να μην είχαν καθόλου έσοδα.

Στο προγραμμα του 2007 κατι τετοιο δεν συμβαινει ("παει το παραθυρακι").

Για του 2009 βλεπουμε οταν βγει.

Link to comment
Share on other sites

Για δες το προσχεδιο που εχει ανεβει σε προηγουμενο ποστ....Ποια διαταξη αναφερει αυτο που λες , μηπως υπαρχει κ στην επιδοτηση για το 2009...

Link to comment
Share on other sites

Για δες το προσχεδιο που εχει ανεβει σε προηγουμενο ποστ....Ποια διαταξη αναφερει αυτο που λες , μηπως υπαρχει κ στην επιδοτηση για το 2009...

 

Σορι αλλα μιλάω για το θέμα του τόπικ εγω.

 

Υστερα για τον ΕΟΜΜΕΧ στον παραπάνω σύνδεσμο λεει:

>1. Δικαίωμα συμμετοχής στο Πρόγραμμα έχουν Νέοι και Νέες, οι οποίοι:

   * Γεννήθηκαν από το 1970 μέχρι και το 1991.
   * Είναι άνεργοι, μισθωτοί, ελεύθεροι επαγγελματίες και 
δεν ασκούσαν επιχειρηματική δραστηριότητα από 1.1.2008 
μέχρι και την προδημοσίευση του προγράμματος

Τι συμπεραίνεις εσύ?

Νομίζω λεει γι'αυτούς που κάναν έναρξη μετά την προδημοσίευση (δηλ. το 2009)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, βλεπω, μονο τρεις ειναι οι συναδελφοι μηχανικοι που ενδιαφερονται να στειλουν αναφορα στον συνηγορο του πολιτη.Προς τι αυτη η μαζικη συσπειρωση;

Link to comment
Share on other sites

Τhanks man.

Οχι για μενα!Για τους "καημενους" τους συναδελφους μου....(Γνωστο Διαφημηστικό Σποτ)

Αυτα πιστευω συμβαινουν γιατι βγαινουμε εκτος θεματος....

Οπως το παραπανω post μου...

Link to comment
Share on other sites

Σορι αλλα μιλάω για το θέμα του τόπικ εγω.

 

 

Εγω για ποιο θεμα μιλαω δλδ???Για την επιδοτηση του ΟΑΕΔ...Δε λες οτι στο προγραμμα του 2006 υπαηρχε παραθυρακι που μπορουσες να αλλαξει την επαγγελματικη σου διευθυνση και να παρεις την επιδοτηση ενω το χρονικο οριο της εναρξης επαγγελματος δε σε καλυπτε???Αυτο σε ρωταω...Εχει ανεβει σε προηγουμενο πσοτ το προσχεδιο του ΟΑΕΔ για το 2009...Απλα σου ειπα να ριξεις μια ματια να δεις αν αναφερεται η διαταξη που λες οτι υπηρχε το 2006..

Link to comment
Share on other sites

Αναγνωριζω το λαθος μου.Ειπες "σε προηγουμενο" και γω καταλαβα "στο προηγουμενο" το οποιο αναφερεται στο προγραμμα του ΕΟΜΜΕΧ.

Αν ανεφερεσαι για το προσχεδιο του post Νο #280,νομιζω οτι εγω το ανεβασα αλλα δεν το λεει πουθενα.ΜΟΝΟ στο προγραμμα του 2006 γινοταν αυτο.

Παντα φιλικα... Αναμενουμε περισσοτερα αυτες τις μερες...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.