Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ: Διαθέσιμη η εφαρμογή για υπαγωγή σε κατώτερη ασφαλιστική κατηγορία


Engineer

Recommended Posts

Μετά από ερώτηση μου στο ΤΣΜΕΔΕ, μου είπαν ότι δεν έχει ενημέρωθει η τράπεζα με τους αρίθμους των ειδοποιητηρίων.

Οποτε δηλαδη κανενας δε μπορει να πληρωσει ακομα??

Link to comment
Share on other sites

Οποτε δηλαδη κανενας δε μπορει να πληρωσει ακομα??

Πιστεύω είναι θέμα μηχανοργάνωσης, το θέμα είναι πότε θα ενημερωθεί ο αριθμός σου στη τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους ! Υπάρχουν ημερομηνίες μέχρι τις οποίες μπορούμε να κάνουμε αίτηση για υπαγωγή σε χαμηλότερη κατηγορία? Πλέον και αφού έχει βγει το ειδοποιητήρίο μου , μπορώ να κάνω αίτηση?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εαν όμως περάσεις στα 10 χρόνια ασφάλισης και γίνεις 35 χρονών τότε είτε είσαι μισθωτός είτε είσαι Ελευθερος Επαγγελματίας μπαίνεις στην Ειδικη Προσαύξηση όπου οι κρατήσεις δεν υπολογίζονται βάσει ποσοστού % επί του μισθού αλλά είναι ένα fix ποσό ανα κλάση. Ετσι δεν είναι?

 

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους ! Υπάρχουν ημερομηνίες μέχρι τις οποίες μπορούμε να κάνουμε αίτηση για υπαγωγή σε χαμηλότερη κατηγορία? Πλέον και αφού έχει βγει το ειδοποιητήρίο μου , μπορώ να κάνω αίτηση?Ευχαριστώ

 

μέχρι 31/12, και θα γίνει συμψηφισμός στο επόμενο ειδοποιητήριο

Link to comment
Share on other sites

μέχρι 31/12, και θα γίνει συμψηφισμός στο επόμενο ειδοποιητήριο

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση! Οπότε πληρώνω τα 1924ε τώρα και θα πληρώσω μειωμένο το 2ο του 2015?

Link to comment
Share on other sites

Ναι οπως αναφέρει το ΤΣΜΕΔΕ η μείωση θα φανεί αναλογικά στο επόμενο σου ειδοποιητήριο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ερωτηση στο ΤΣΜΕΔΕ, μηπως κανεις το αιτημα, γινει δεκτο και απλα επανεκδοθει το ειδοποιητηριο.

Απλα δεν ξερω αν η μηχανογραφηση εχει τετοια δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει "Ειδική προσαύξηση 1η κατηγορία";

 

Εάν ισχύει κάτω 35 και κάτω 10ετίας, θα αφαιρεθεί

αυτόματα;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.