Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εναλλακτικοί τρόποι επιβίωσης και ...εναλλακτικό επάγγελμα


parist43

Recommended Posts

To τσμεδε ειναι σαπιο μεχρι το μεδουλι.

 

θα φτασει η ωρα, ομως, που θα τους ψελισουμε 2 λογακια...

 

η ολη λογικη του, με απλα ελληνικα, ειναι:

 

παιρνουμε τα αρνια απο το εκτροφειο (πολυτεχνεια) και τα παμε κατ' ευεθειαν για σφαξιμο. σφαξιμο εφ' ορου ζωης.

 

καμια κοινωνικη προεκταση, κανενας κοινωνικος χαρακτηρας.

 

ωμη κρατικη κερδοσκοπια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα εδωσα το παληο μου αυτοκινητο για ανακυκλωση.αληθεια τι παιζει με αυτες τις εταιρειες?ειναι κερδοφορες?αξιζει να εξετασει κανεις μια τετοια λυση σαν εναλακτικη μορφη επαγγελματος?φανταζομαι οτι θα ειναι και πιο ευκολο να επιδοτηθει το στησιμο μιας τετοιας επιχειρησης.

Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε επαρχία και δεν υπάρχει ΕΛΤΑ στο κέντρο , ούτε παράρτημα του που να εξυπηρετει τον κόσμο ψαχτείτε να το πάρετε...

 

στην πόλη μου υπάρχει μικρό (σε χώρο) ΕΛΤΑ,ΙΔΙΩΤΙΚΌ στο κέντρο της πόλης

δουλεύει με προμήθεια απο ότι έμαθα...αλλά κεντρο καταλαβαινετε όλοι τι κινηση παίζει (λογαριασμοί/γραμματα/δεματα κ δεν συμμαζεύετε) καθως το κεντρικο είναι σε απομακρυσμενο σημείο

 

δεν ξερω τι και πως....αλλά έχετε το υπόψην σας.....κ πιστευω αξίζει να το ψάξετε (απο ότι βλέπω εδω)

 

επισης ψαχτήτε για το κατάστημα e-shop αν δεν έχετε στην πόλη σας...εκει απο ότι έμαθα δουλευεις με μισθό

υπάρχει στην π΄λο μου των 14000....

 

εδω με προλαβαν άλλοι αλλά για τα ΕΛΤΑ δεν το ήξερα καθόλου

στην αρχή νόμιζα ότι ήταν των ίδιων των ΕΛΤΑ και όχι ιδιώτη

Link to comment
Share on other sites

e-shop και ΕΛΤΑ υπαρχουν.μια ιδεα που εχω ειναι να ανοιξω φρανσαιζ ενα υποκαταστημα

ΠΛΑΙΣΙΟ.δεν ξερω ομως αν ειναι ρεαλιστικο ,αν γινετε φρανσαιζ ,το υψος της επενδυσης που απαιτειται κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Για το eshop είμαι επιφυλακτικός.

Σε αρκετές περιπτώσεις έχω ακούσει παράπονα για απαράδεκτη εξυπηρέτηση σε σέρβις και επιστροφή προϊόντων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ'όλους! Εγώ απλά θα σας προκαλέσω να προβληματιστείτε στο εξής: ακόμη και σε περιόδους κρίσης τα επαγγέλματα που αφορούν την παροχή υπηρεσίας στη ματαιοδοξία των γυναικών, ανθούν χα!:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.