Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπάρχει κρίση στον κλάδο μας;


parist43

Έχετε λιγότερες δουλειές απο το περσινό αντίστοιχο τρ  

80 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Έχετε λιγότερες δουλειές απο το περσινό αντίστοιχο τρ

    • Ναί, έχω λιγότερες δουλειές
      58
    • Εχω περίπου τις ιδιες δουλειές
      16
    • Αντίθετα έχω περισσότερες δουλειές
      6


Recommended Posts

Τελικα υπαρχει κρίση η οχι?τουλαχιστον στον κλαδο μας μπορουμε να το δουμε απο μια μεταξυ μας ψηφοφορια.Ψηφίζουμε δηλαδή αν εχουμε λιγωτερες ,ισες περιπου η περισότερες δουλειες,σε σχεση με το περισυνο τριμηνο Ιανουαριου-Μαρτιου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κρίση ; Μα που την είδατε ; :rolleyes:

 

Ετοιμάζομαι να παραγγείλω αυτό μόλις ... ξυπνήσω :mrgreen:

 

Πέρα από την όποια χιουμοριστική διάθεση , τα πράγματα δείχνουν χειρότερα από πέρυσι. Τα μόνα που σαν περιπτώσεις αυξάνονται εκθετικά και θέλει προσοχή ο χειρισμός τους είναι τα φέσια.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή του 2009 μέχρι σήμερα.

Πελάτες/Μελέτες "ας το αφήσουμε για αργότερα" : 4

Πελάτες/Μελέτες "που σε είδα, που σε ξέρω" : 6

Πελάτες/Μελέτες "σου την μπουμπούνισα αλλά δεν φταίω εγώ" : 2

Πελάτες/Μελέτες "προχωρούμε με την άδεια" : 1

Πελάτες/Μελέτες "αν φτάσουμε στην άδεια σωθήκαμε μέχρι το 2012" : 1

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ , παραδόξως , πνίγομαι φέτος .Και να έρθουν άλλες δουλειές δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ.

 

Aν θες βοηθεια μας λες...

Link to comment
Share on other sites

Terry , η αλήθεια είναι ότι έχασα ένα πελάτη λόγω κρίσης. Είχε ένα ποσό και σκεφτόταν να πάρει τα υπόλοιπα σε άτοκο δάνειο από τον ΟΕΕΚ. Ήθελε να αγοράσει το οικόπεδο και να χτίσει μάλλον σύμμικτη κατασκευή.

Απλά φοβήθηκε γιατί δεν ξέρει αν θα συνεχίσει να έχει δουλειά αυτός και η γυναίκα του.

Όλη αυτή η παραφιλολογία έχει κάνει τον κόσμο να φοβάται. Και αυτοί που έχουν λεφτά , είναι μαζεμένοι και προτιμάνε να τα κρατήσουνε.

Η γνώμη μου είναι ότι όποιος θέλει να χτίσει , πρέπει να το κάνει τώρα. Αυτή τη στιγμή κάθονται όλα τα συνεργεία και μπορείς να πετύχεις και καλύτερες τιμές και να τους έχεις όποια στιγμή θέλεις....To μόνο κακό στην περιοχή μου είναι το καρτέλ που υπάρχει μεταξύ των εταιρειών σκυροδέματος.

Link to comment
Share on other sites

1. Να κλαίμε όλοι ομαδικά την μοίρα μας.

2. Να προλάβουν οι νέοι να αλλάξουν επάγγελμα.

3. Μπορεί να δουλεύει στην στατιστική υπηρεσία

4. Κανένα από τα παραπάνω.

 

Κρίση υπάρχει παντού και είναι το επίκεντρο των συζητήσεων τώρα τελευταία. Το να έχουμε κάποιοι από εμάς περισσότερη δουλειά τον τελευταίο μήνα δε σημαίνει τίποτα. Ούτως ή άλλως στο ελεύθερο επάγγελμα δεν μπορείς να ρυθμίσεις τη ροή των πελατών σου. Μπορεί να τύχει να περάσει ένας χρόνος και να μην πατήσει πελάτης και τον επόμενο μήνα να έχεις δουλειά για ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.