Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δωρεάν υπολογισμός αμοιβής μηχανικών και δημιουργία xml


Gousgounis

Recommended Posts

Κάποιες ερωτήσεις που έχω, γιατί προσπαθώ να βγάλω τα φορολογικά για πολυκατοικία:

 

1. H πισίνα δηλώνεται με 100% στον προϋπολογ. και πίνακας 3;

 image.jpeg.3806aec4034fb4474d08240fbebc13b3.jpeg

 

2. Αφου τελειώσω με την εισαγωγή των στοιχείων μου, πατάω το κουμπάκι "Υπολογισμός" και εκτυπώνω οτι μου βγαίνει στο κάθε TAB; Δηλ. εκτυπώνω Προϋπολογισμό, Αμοιβές μελετών, Αμοιβές ανα μηχανικό, Προκαταβολή ΙΚΑ και  Συνολικό κόστος αδείας;

image.jpeg.30e928b5ae9fc9d119442c4031a9a08c.jpeg  image.jpeg.95fd235a589c0b83ea4a98bdb662d42c.jpeg

image.jpeg.0e8b86a35c6a544b6342b6042b5a666f.jpeg

image.jpeg.cafb48c93186e7c90cb36c790cc94952.jpeg

image.jpeg.c6504ec01001214946ac59593c0ebdeb.jpeg

 

3. Συνεχώς είναι ανενεργά οι Αμοιβές Επιβλέψεων και η Αμοιβή Τοπογραφικού.

image.jpeg.1e9c76d3c2fedb0398ba367f0c5d1a57.jpeg

 

4. Για το τοπογραφικό, βάζω τα παρακάτω στοιχεία:

image.jpeg.ee577e24988e82fa70b8ff620508395b.jpeg

αλλά αφου πατήσω "Υπολογισμό" και μετά "Επιστροφή στην Εισαγωγή δεδομένων" μου

ακυρώνονται ότι δεδομένα έχω βάλει :

image.jpeg.c86f50114149db25426276c3ae8b5255.jpeg

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 705
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για το τοπογραφικό, εφόσον είναι εντός σχεδίου, πρέπει να συμπληρώσεις όμορα, πολυγωνομετρία εφαρμογή ρυμορομικής και αναγνώριση τριγωνομετρικού (και ίσως εμπροσθοτομία) ρώτα και τον τοπογράφο σου.

για αυτό τον λόγο δεν είναι και ενεργό το tab

για τις επιβλέψεις, πρέπει να επιλέξεις στην εισαγωγή δεδομένων υπολογισμός επίβλεψης, αλλιώς το tab παραμένει ανενεργό

για την πισίνα δεν ξέρω 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά οι κολυμβητικές δεξαμενές υπολογίζονται με αναλυτικό (εγκ 8/90 Κεφάλαιο 6, παράγραφος 3).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα

ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το λογισμικό; θέλω να βγάλω τα φορολογικά για μια άδεια με ανλυτικό προϋπολογισμό και σήμερα φαίνεται να μην δουλεύει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει κάτι. Μάλλον κάποιο πρόβλημα του server είναι. Όντως φαίνεται να κολλάει στον προϋπολογισμό.

Ελπίζω να στρώσει απο μόνο του γιατί αν πχ έχει γίνει καμία αναβάθμιση στην php στον server που κάνει conflict με τον κώδικα, δεν έχω χρόνο για debugging. Ιδίως τώρα, σε περίοδο διακοπών.

Edited by Gousgounis
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 28/7/2022 at 2:22 ΜΜ, Gousgounis said:

...έχει γίνει καμία αναβάθμιση στην php στον server ...

Ναι έγιναν χτες βράδυ. (διότι η προηγούμενη php είχε τρύπες και τα καλά παιδάκια ρήμαξαν πολλούς σέρβερ, για να μη τρέχουμε δηλαδή)

Μιλάμε αύριο εκτός αν θες και τώρα.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το προγραμματάκι....σταμάτησε να λειτουργεί;

Πατάω "υπολογισμός" και το μόνο που βλέπω είναι ο προϋπολογισμός.

Ολα τα άλλα tabs είναι ανενεργά.

Το ίδιο και όταν πάω να δημιουργήσω ένα αρχείο xml...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Με έχουν ζαλίσει μέχρι και στο κινητό! Με υφάκι, λες και πλήρωσαν για εμπορικό λογισμικό και έχασαν τα χρήματα τους. Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, το κατεβάζω μόνιμα.

Πάντως, τώρα που είπα τον πόνο μου και ηρέμησα, δεν είναι απλή η αποσφαλμάτωση του.

Ο server πήγε σε php8 και σε σχέση με την 7 που είχε πρίν (φαντάσου πως σε 5 ήταν γραμμένο το πρόγραμμα μια ντουζίνα χρόνια πριν) έχει διαφορές στο πως διαχειρίζεται τις μεταβλητές που έχουν εισάγονται ως κείμενο. Πρέπει να τις ελέγξω μία μία.

Αν κλέψω λίγο ελεύθερο χρόνο, θα προσπαθήσω να δω μήπως βρω κανένα γρήγορο μπάλωμα.

Προς το παρών θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάτι άλλο για δουλειές που επείγουν. Υπάρχουν αξιόλογα λογισμικά με δοκιμαστική περίοδο ενός μήνα, για όσους επιμένουν στο δωρεάν.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Gousgounis said:

Το ξέρω. Με έχουν ζαλίσει μέχρι και στο κινητό! Με υφάκι, λες και πλήρωσαν για εμπορικό λογισμικό και έχασαν τα χρήματα τους. Αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, το κατεβάζω μόνιμα.

😂

40 minutes ago, Gousgounis said:

Προς το παρών θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάτι άλλο για δουλειές που επείγουν. Υπάρχουν αξιόλογα λογισμικά με δοκιμαστική περίοδο ενός μήνα, για όσους επιμένουν στο δωρεάν.

Εγω τουλάχιστον εκει έχω ανατρέξει, γιατί έχει πολλές ομοιότητες με το δικό σου στην εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.