Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανοίγουν 6 επαγγέλματα, κλείνουν γραμμές του ΟΣΕ


stayros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 147
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι στο μνημόνιο τα πράγματα είναι ξεκάθαρα όσον αφορά σε Δικηγόρους, Μηχανικούς, Φαρμακεία και Ορκωτούς.

Δεν υπάρχουν περιθώρια για παρερμηνίες.

Όσοι έλεγαν ότι αυτά δεν γίνονται, ότι το ΤΕΕ έχει δύναμη, ότι η μισή Βουλή είναι μηχανικοί κλπ - κλπ, τώρα δεν ξέρουν τι να πουν.

Αλλά στις εκλογές του Τ.Ε.Ε. τους ξαναψηφίσατε, άρα τι συζητάμε τώρα...;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακουσα για αυξηση των αμοιβων των δικηγορων με δικαιολογια την αυξηση της ποιοτητας των υπηρεσιων τους, την αυξηση των εσοδων για το κρατος (λογω κρατησεων, παραβολων κτλ)..Ισχυει αυτο????

Link to comment
Share on other sites

Δες το πρώτο ποστ και θα καταλάβεις αν ισχύει.

Ράδιο αρβύλα μου κάνει εμένα.

Έχουν τα φαρμακεία κλειστά 4 μέρες, οι Δικ. Σύλλογοι έχουν γενικές συνελεύσεις, οπότε πετάνε μια μπαρούφα κι όποιος τσιμπήσει.

Ααα... και το ΤΕΕ απλά δεν αντιδρά!!!

Link to comment
Share on other sites

για τα κλειστα (από άποψη θέσεων) επαγγελματα παντως χαιρομαι πολυ ρε.

 

συμβολαιογραφοι και φαρμακεια (αποθηκαριοι φαρμακων).

 

καιρος ηταν.

 

το ΤΕΕ επρεπε ηδη να ηταν ετοιμο για μια τετοια εξελιξη και ηδη να κανει κινησεις. απ' ότι φαινεται ομως...

Link to comment
Share on other sites

Δες το πρώτο ποστ και θα καταλάβεις αν ισχύει.

Ράδιο αρβύλα μου κάνει εμένα.

 

Καθόλου ράδιο αρβύλα!

http://www.inews.gr/60/Ayxisi-prominyetai-meso-tou-chkastanidi-stis-amoives-ton-dikigoron.htm

Link to comment
Share on other sites

Το κλειδί είναι το σημείο που αναφέρει το άρθρο από το link του tpanag.

 

Φορολογία στην πηγή σε μία δύσκολη οικονομικά συγκυρία για τα έσοδα του κράτους...

 

Έχοντας αυτό στο μυαλό μου πιστεύω ότι κάτι θα βρεθεί για να ξεπεράσουν την αναφορά στο μνημόνιο.

Επίσης, νομίζω ότι έχουμε πάρει το μαθηματάκι μας από το φορολογικό νομοσχέδιο, εκεί όπου οι δημοσιογράφοι ανέφεραν τον κλάδο ως φοροφυγά, ότι θα βάλουμε ταμειακή μηχανή κτλ κτλ, για να δίνουμε βαρύτητα σε αυτό που λένε.

Υπάρχει φυσικά και η αναφορά στο μνημόνιο, η οποία δεν είναι δημοσιογραφική...

 

Θα δείξει....

Link to comment
Share on other sites

Και στο κάτω κάτω όπως υπάρχουν τα ΖΑΡΑ και υπάρχουν και τα ΑΡΜΑΝΙ έτσι και ο πελάτης θα παίρνει ότι πληρώνει....... Εγώ προσωπικά αν καταργηθούν οι ελάχιστες αμοιβές σε αυτούς που θέλουν να κάνουν τσάμπα δουλειές θα κάνω και ότι θέλουν. Θέλουν μπάνιο/κουζίνα μαζί? Μπάνιο κουζίνα μαζί και να πάνε να κουρευτούν. Ότι θέλει ο πελάτης!!!

 

Συναδελφε αν και απο τη μια σκοπια εχεις ενα δικιο, απο την αλλη σκεψου το και αλλοιως..

 

Σε ο,τι εχει να κανει με τα αρχιτεκτονικα, η κακη δουλεια δεν αρεσει σε εν δυναμη πελατες.. Καταλαβαινω οτι τα λες με μια δοση υπερβολης αλλα απο την αλλη σκεψου και το γεγονος οτι οι κατασκευες μας και οι ιδιοκτητες τους αποτελουν τη ζωντανη μας διαφημιση..

 

Σε ο,τι εχει να κανει με τα στατικα, οποιος ειναι εστω και λιγο υπευθυνος δεν μπορει να υπογραφει ο,τι κατσει.. Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι, αλλα αυτοι δεν ειναι επιστημονες..

 

Ας ανοιξει το επαγγελμα.

Να κλεισει ομως οριστικα το αχρηστο ΤΕΕ.....

 

Που τετοια τυχη..

 

Ας αλλαξει το ΤΕΕ.. Αυτο κι αν ειναι ουτοπικο............

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.