Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Έχει αναφερθεί ο σωστός χειρισμός (νομίζω από τη Myri). Ας ζητάνε ό,τι θέλουν. Δεν προβλέπεται από το νόμο η κατάθεση τομής. Αν έχουν αντίρρηση, θα παραλάβουν χωρίς τομή όπως είναι υποχρεωμένοι και θα βάλουν παρατήρηση στο υπάρχον πεδίο στην πίσω σελίδα της αίτησης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δίκιο έχεις. Ο Νόμος είναι κομμένος και ραμμένος για τον ιδιώτη, όχι για τον μηχανικό (να πηγαίνει και να καταθέτει φάκελο με ό,τι ζητείται από το Νόμο). Στην τελική, έλεγχο πληρότητας οφείλουν να κάνουν, δεν νομιμοποιούνται να ζητάνε κάτι άλλο. Αν έχουν γίνει λάθη, χοντράδες, παραλείψεις κλπ οφείλουν να στα κοινοποιήσουν μετά τον έλεγχο.

 

Και έλεγχο δηλαδή κατά την κατάθεση και αριθμό πρωτοκόλλου μόνο (κάποιες Πολεοδομίες) ; Ε μην τα θέλουν κ όλα δικά τους !

Link to comment
Share on other sites

Εχω μιά περιπτωση κατά την οποία ενώ έχω υποβάλλει φάκελο για 2 ΗΧ, παράλληλα τρέχω και μία ΟΑ συνένωσης 2 διαμερισμάτων εκ των οποίων στο ένα ανήκουν οι ΗΧ. Τώρα βρίσκομαι προ τελικής και μου ζητήθηκε από την πολεοδομία περαίωση της διαδικασίας του 3843.

Ο πελάτης μου έχει επιλέξει δόσεις και έχει πληρώσει μόνο μία.

 

Μπορεί να αλλάξει τη διαδικασία και να εξοφλήσει το υπόλοιπο εφάπαξ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος για αυτο... Ισως υπαρχει καποιος τροπος να παρει και την εκπτωση.. Θελει λιγο ψαξιμο με πολεοδομια και εφορια ή εναν πολυ καλο λογιστη..

 

Γιατι απο τη στιγμη που η εφαπαξ καταβολη θα μπορουσε να γινει μεχρι και 28/4 ισως να υπαρχει καποιος τροπος να επωφεληθει και τις εκπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχει καταθέσει όμως την 1η δόση είναι σαν να έχει αποδεχτεί το συγκεκριμένο τρόπο και καθεστώς.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ!

 

Που θα πρέπει ο πελάτης μου να απευθυνθεί για την αλλαγή;

Στην τράπεζα; Η΄θα πρέπει να συνεννοηθώ εγώ με την πολεοδομία;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον πρώτα στην πολεοδομία, γιατί στην Τράπεζα πέρα από το εισπρακτικό κομμάτι δεν νομίζω να ξέρουν ή να τους ενδιαφέρει κάτι άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.