Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όρια χειμάρρου


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 63
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κύριοι μπορώ να ρωτήσω τι χρειάζεται και ποια είναι η διαδικασία για προσωρινή οριοθέτηση ρέματος?

Συγγνώμη αν έχει ξαναειπωθεί το θέμα, αλλα με μια γρήγορη αναζήτηση στο forum βρήκα μόνο τις διαδικασίες για την οριστική οριοθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

** τοπογραφικο με πληρη αποτυπωση του ρεμματος(φρυδι-ποδι-βαθεια γραμμη)

**και βεβαιωση απο τα Δημοσια Εργα οτι το ρεμα δεν ειναι οριοθετημενο

 

εδω ζητανε και πληρωμενες αμοιβες τοπογραφικου (και ΕΜΠ-ΤΣΜΕΔΕ,ΦΕΜ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω στην περίπτωση που γίνει οριοθέτηση ενός ρέματος τότε η οικοδόμηση γίνεται στα 10 μέτρα από την οριογραμμή.

Στην περίπτωση που γίνει διευθέτηση στη συνέχεια του ρέματος τότε υπάρχει δυνατότητα να κολλήσει το κτίσμα στο όριο της οριοθέτησης???

Link to comment
Share on other sites

Αυτό καταλαβαίνω και εγώ Γιάννη απλώς δεν είμαι σίγουρος. Στο πολεοδομία που ρώτησα μου είπαν ότι γίνεται μαλλόν. Αλλά και αυτοί δεν ήταν σίγουροι όπως μου φάνηκε...

Επίσης το αν θα γίνει ή όχι διευθέτηση του ρέματος αναφέρεται στην υδρολογική - υδραυλική μελέτη που έχει γίνει (αναφέρονται δηλ. εκεί τα τεχνικά έργα που θα εφαρμοσθούν) για την καθορισμό της πλημμυρικής παροχής και τελικά των οριογραμμών, ή είναι κάτι που μπορεί να αποφασισθεί αργότερα ξεχωριστά από την οριοθέτηση του ρέματος???

Το ρωτάω αυτό για να ξέρω μέχρι που μπορώ να φέρω το κτίριο, και πως αποδεικνύεται ότι θα γίνει και διευθέτηση του ρέματος.

Σε ευχαριστω πάντως Γιάννη για την επικοινωνία!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.