Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργοποίηση "φήμης"


Engineer

Recommended Posts

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω/προτείνω, είναι αν προβλέπεται φήμη για συγκεκριμένη απάντηση

Όταν πατάς το κουμπάκι της φήμης σε κάποιο μήνυμα, οι πόντοι που δίνεις αφορούν το εν λόγω μήνυμα και μόνο. Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αυτό που ρωτάς.

 

@ ΝΙΚΟΣΤΡΙ

Στο εν λόγω θέμα ζυγαριά δε βλέπεις σε άλλα ονόματα?

(Σε κάποια θέματα όπως π.χ. στην Κουβέντα δεν εμφανίζεται το εικονίδιο της φήμης).

Link to comment
Share on other sites

ilias, ενοώ να φαίνεται η φήμη στην απάντηση, και όχι την φήμη του συντάκτη. Για καταλαβαίνει κάποιος οτι η συγκεκριμένη απάντη βρεβεύτικε.

Link to comment
Share on other sites

ilias, ενοώ να φαίνεται η φήμη στην απάντηση, και όχι την φήμη του συντάκτη. Για καταλαβαίνει κάποιος οτι η συγκεκριμένη απάντη βρεβεύτικε.

Συμφωνω Θαναση.

Link to comment
Share on other sites

Το παν σε ένα μήνυμα είναι η ουσία του .Δεν νομίζω λοιπόν πως το να φαίνεται η φήμη και το σχόλιο κάτω από συγκεκριμένα μηνύματα θα βοηθήσει , αλλά αντιθέτως θα επιβαρύνει το ίδιο το μήνυμα μέσα στην ενότητα .Αυτό μπορεί να το κάνει και κάποιος εκφράζοντας τις ευχαριστίες του μέσα από δικό του μήνυμα .

Link to comment
Share on other sites

Το παν σε ένα μήνυμα είναι η ουσία του .Δεν νομίζω λοιπόν πως το να φαίνεται η φήμη ...Καλό είναι να αποφεύγονται η επιδείξεις μέσα σε ένα φόρουμ .

Όπως είπε και ο Χριστός όταν το ένα σου χέρι π.χ το δεξί κάνει κάτι καλό καλά είναι να μην το ξέρει το αριστερό σου χέρι .

Η λογική του "είμαστε όλοι το ίδιο" έχει αποδειχθεί ουτοπική εδω και πολύ καιρο... Απο θρησκείες μεχρι και πολιτικές καταστάσεις.

 

Ειμαι κατα της ισοπέδωσης γενικότερα.

Η ηθική επιβραβευση, ειναι αυτο που κανει -τους περισσοτερους απο εμας- να συνεχιζουμε να προσφερουμε.

 

Αντι να γεμιζουμε με ποστ "Φχαριστω" και "Σ'ωραιος φιλαρακ'" καλυτερα να εχουμε αυτα τα "Thanx" η την φημη.

 

Καλο θα ηταν να μπορουμε να βλεπουμε τα ποστ του καθε χρηστη στο control panel του, που εχει παρει φημη.

 

Αν γινει αυτο, φαντασου πόσα θα μάθεις μόνο από τον ΜΑΚΑΡ... Θα διαβαζεις 15 μερες!!!

Link to comment
Share on other sites

saltapidas

 

Αυτό μπορεί να το κάνει και κάποιος που θα δει όπως λες την φήμη στο προφίλ του .Αλλά εγώ είμαι της άποψης ότι ο καθένας μπορεί να ξεχωρίσει σε κάθε μια ενότητα το ωφέλιμο μήνυμα από τα άλλα χωρίς κάποιος να του το υποδεικνύει για το ποιο είναι αυτό .Με υποδείξεις για το ποιο ακριβώς μήνυμα είναι αυτό τότε μπορεί μεν να δρα αυτόματα στον αναγνώστη ώστε να μην χάνει το χρόνο μέσα στην ενότητα και να πάει κατευθείαν σε αυτό και να το διαβάσει αλλά από την άλλη τον μειώνει ως προς την νοημοσύνη του μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει το σύστημα τον συντάκτη του μηνύματος .Καλά είναι να υπάρχει ελεύθερη κρίση στον καθέναν μας ώστε να επιλέγει ο ίδιος από ποιο μήνυμα από όλα θα βοηθηθεί .Από την άλλη δεν είναι υποχρεωτικό να ευχαριστήσεις τον άλλον δημοσίως από την στιγμή που μπορείς και την φήμη του να την ανεβάσει δημοσίως ώστε να νιώσει ικανοποίηση αλλά και να τον ευχαριστήσεις με πμ για όσα θέλεις να του πεις .Όλα τα άλλα τα θεωρώ ότι γίνονται για καθαρά λόγους επίδειξης .

Link to comment
Share on other sites

 

Αν γινει αυτο, φαντασου πόσα θα μάθεις μόνο από τον ΜΑΚΑΡ... Θα διαβαζεις 15 μερες!!!

 

 

Υπερβολικός στις εκφράσεις, όπως πάντα, αλλά μια και με χρησιμοποίησες, ως παράδειγμα, έχω να πω ότι το διαφωτιστικό και πλήρες σε ουσία post που είτε απαντάει σε ερώτημα είτε περιγράφει τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει κάποιος για μια συγκεκριμένη ενέργεια είτε ..., είναι πολύ εύκολο να εντοπιστεί σε ένα θέμα, ακόμη και μακροσκελές (πολυσέλιδο).

 

Μ' αυτά τα δεδομένα, συμφωνώ με τις παραπάνω σκέψεις του lazarosk.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικός στις εκφράσεις, όπως πάντα...

Σε ευχαριστω για τα παντα μελισταλαχτα λογια σου για εμενα.

 

Παντως με 500+ φημη -πες να μιλαμε για 400+ ποστ- αν εσυ μπορεις να διαβασεις τοσα "μονορουφι" ή άνεργος εισαι ή συνταξιουχος...

Οι υπόλοιποι που κυνηγουμε το μεροκάματο, 2 βδομαδες για να διαβάσουμε τα ποστ σου, τις θελουμε σιγουρα, διότι εχουμε και άλλες ασχολίες.

 

Επισης καλο θα ειναι να μην εχουμε κομπλεξ με το ποιοι ειμαστε και να δεχομαστε τα ευσημα οταν μας τα δινουν. Η "με το στανιο" εμμονη στην ταπεινότητα, εχει αντιθετα αποτελεσματα ΜΑΚΑΡ.

 

Επίσης, για άτομο που δεν συμφωνει και πολυ με το όλο θέμα της φήμης, κανεις πολλες ερωτησης επ'αυτης.

Παραξενο...

 

Λαζαρε, σεβαστη η αποψη σου.

Αρα, εκατομμύρια φόρουμ στο www, κάνουν λάθος. OK, δεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.