Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περαίωση


Recommended Posts

Για την πληρωμή πάω σε οποιαδήποτε τράπεζα με το σημείωμα της περαίωσης; Χρειάζεται κάτι άλλο; π.χ. Εθνική δέχεται;

 

(σορρυ αν έχει ξαναρωτηθεί)

 

Εγώ την πλήρωσα στη Millenium (μηδενικός χρόνος αναμονής) με το σημείωμα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, πηγα σημερα απτο λογιστη μου να δει τις χρήσεις μου.

 

Μου πρότεινε να πληρώσω την περαίωση επειδή μια χρήση ειναι...κάπως.

 

Το θεμα ειναι πως μου ειπε να πληρωσω ολο το ποσο, και για τις υπολοιπες χρήσεις, ενώ σε λογιστή φιλου που ρωτησα, μου ειπε πως μπορείς να πληρώσεις μονο για όποια χρήση φοβάσαι.

Γνωρίζουμε αν ισχύει παίδες? γιατι 250ε μπροστα σε μια χρηση που φοβάσαι ,δεν ειναι πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κλείσεις κ τις προηγούμενες.Προαιρετικό είναι να κλείσεις ΜΟΝΟ τις επόμενες από αυτή που φοβασαι.Αν αυτή που φοβάσαι είναι η πρώτη σου,τότε μπορείς να κλείσεις μόνο αυτή.

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι πχ η 3 σου..τοτε κλεινεις αναγκαστικα απο 1 εως 3 ...

 

αφηνεις πχ εξω 4 και 5....

 

 

 

υ.γ ο ζαβι με τα λεφτα της περαιωσης θα περαιωσει την βραζιλια !!!

Link to comment
Share on other sites

υ.γ ο ζαβι με τα λεφτα της περαιωσης θα περαιωσεη την βραζιλια !!!

 

όχι εγώ πλέον,ο Παπακωνσταντίνου με τα λεφτά που του έδωσα!!!:lol::lol:

 

Εγώ πάω Μπραζίλια να τα ξαναβγάλω,για να του τα ξαναδώσω.Είπαμε,είμαι πατριώτης!!!:lol::lol:Δώρο η κονκάρδα με την ελληνική σημαία!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι η μεσαία...οπότε δε γλυτωνω το συνολικό ποσο ε?

 

Δυστυχώς όχι και εγώ ακριβώς το ίδιο θέμα έχω.

Για μία χρονιά (2007) είχα χρησιμοποιήσει χαμηλό συντελεστή (ενώ είναι αμφιλεγόμενο αν θα έπρεπε να πάω με 60 ή με 38 ) και χθες που τα είδα με έναν γνωστό μου λογιστή μου είπε ότι σε ελέγχο αν το δουν αυτό και είναι αδιαπραγμάτευτοι ως προς τον συντελεστή με το καλημέρα σας φόρος + πρόστιμο + κάποια ποσοστά προσαύξησης για κάθε χρόνο από το 2007 ....φτάνω τα λεφτά της περάιωσης...με το καλημέρα ...

Οπότε δυστυχώς αν τελικά περαιώσω ξεκινάω από 2002 :sad: έως το 2007 (τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα μου ήρθε καθυστερημένα αλλά δε θα την πληρώσω. 2100 για τα 3 τελευταία χρόνια. Από πρόπερσι που με έβαλαν να κάνω τροποποιητική δήλωση και να περάσω από 17% (+20% στο 17%) συντελεστή στον 60% (+20%) δηλαδη 72% δεν καταλαβαίνω γιατί να αγχωθώ. Ρώτησα και τη λογίστριά μου και αυτή μου είπε το ίδιο.

Οι πρακτικές του κράτους γεννουν πολύ θυμό. Είπαμε να βράζετε τον βάτραχο σιγά σιγά... γιατι αν ανοίξετε πολύ το "μάτι" θα πεταχτεί από την κατσαρόλα πριν βράσει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα σου εσενα επομενως αφου εισαι 60+20% ειναι μονο αν εχεις ερασει τιποτα ''παραξενα '' εξωτικα πουλια στα εξοδα σου...

 

μονο τοτε θαχες λογο να κανεις περαιωση...

 

 

παντως το κεπυο μουπε γνωστος οτι αρχισε να ελεγχει βαση τι αμοιβες εχει δωσει το τεε και εχει βρει λαγους ηδη....

 

μετα τους ιατρους ηρθε η σειρα μας ...αφου εχει γινει η στοχοποιηση μας εδω και καιρο...η κοινωνια θα ζητοκραυγαζει....σαν την αρενα ενα πραγμα...δωσε αιμα στον λαο !!

Link to comment
Share on other sites

αφου εχει γινει η στοχοποιηση μας εδω και καιρο...η κοινωνια θα ζητοκραυγαζει....σαν την αρενα ενα πραγμα...δωσε αιμα στον λαο !!

 

 

Δεν πειράζει. "Δανεικά" είναι αυτά. Ψωμί από μένα θα τρώει από εδώ και στο εξής πολύ λιγότερο ο οποιοσδήποτε έμπορος, πάροχος υπηρεσιών, ελ. επαγγελματίας (άλλου κλάδου από αυτούς που έτρωγαν τα λυσσακά τους τόσον καιρό με τους μηχανικούς από απύθμενο κόμπλεξ και μόνο) και καθόλου όπου αυτό είναι δυνατόν (δόξα τω Θεώ και τα χέρια μου πιάνουν και το μυαλό μου κόβει). Και ουαί και αλίμονο έτσι και ακούσω κανένα από δαύτους να κλαίγεται ξανά! Πλέον κυκλοφορώ και δέρνω χωρίς να το πολυσκεφτώ (έως και κυριολεκτικά).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.