Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περαίωση


Recommended Posts

Η σκεψη δεν νομιζω να ειναι η υποχρεωτικη χρηση της καρτας....Αλλα η χρηση της για λογους ευκολιας...

 

Αλλα αν εφαρμοστει καθολικα γτ να εχεις προβλημα φιλε μου???

Οτι λεφτα παιρνεις θα κοβεις αποδειξη υποχρεωτικα....

Θα μου πεις και αν ο αλλος δεν θελει να σου πληρωσει υο ΦΠΑ???

Θα μπεις μεσα....

Link to comment
Share on other sites

terry είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι ο άλλος δεν θέλει να σου πληρώσει το ΦΠΑ,είναι ακριβώς ο λόγος που ο John Forbes Nash πήρε Nobel Price......Επειδή εγώ είμαι εξυπνοπούλι κ καταλαβαίνω ότι δεν μπορώ να τα βάλω με το νόμο της ανθρωπότητας,τρώω μόνος μου το ΦΠΑ στη μάπα!:lol:

 

cna,σου ξαναλέω: Οι Γάλλοι,ζουν ακριβώς έτσι τα τελευταία 30 χρόνια.Στην τράπεζα τους ζητάνε λόγο.......

 

Τέλως πάντων,το ρολόι τρέχει......

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που μπορεί μόνο να έχει είναι ο φόβος για ενδεχόμενο έλεγχο μιας και ξαφνικά θα παρουσιάσει υπέρμετρα έσοδα. :) Φυσικά κάτι τέτοιο δεν έγινε φέτος που όλοι ζητάμε αποδείξεις και ξαφνικά το καφενείο της γειτονιάς βρέθηκε με τζίρους 3000 ευρώ το μήνα.

 

ΥΓ Δεν σε προλαβαίνω ρε zavi. Οι Γάλλοι ζουν έτσι τα τελευταία 30 χρόνια και εμείς ζούσαμε και ζούμε αλλιώς τα τελευταία 200 χρόνια. Δεν λέει κάτι αυτό. Επίσης η Γαλλία είχε τον ελεγκτικό μηχανισμό ο οποίος εξανάγκασε τους Γάλλους να συμμορφωθούν, εμείς τί έχουμε; Εδώ κλέβαμε σαν λαός όταν είχαμε λεφτά, τώρα που δεν θα έχουμε ούτε τα προς το ζειν θα γίνουμε ξαφνικά νομοταγείς;

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο:

 

καποιος μόλις χθες συνειδητοποίησε ότι με εισόδημα 40.000 ευρώ πρέπει να προσκομίσει 12.000 ευρώ (!!!) αποδείξεις!!!!:lol:

 

Ήταν εφησυχασμένος με 1.200 ευρώ :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

@zavi

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Δεν έχει καμία σχέση η "κάρτα του πολίτη" με την "κάρτα αποδείξεων". Αρχικά μιλούσαν για ονομαστική κάρτα για τις αποδείξεις και τελικά έκανα άτακτη οπισθοχώρηση (προ μερικών εβδομάδων) και αποφασίστηκε να περιέχει ως μόνο στοιχείο έναν κωδικό (ούτε καν το ΑΦΜ του πολίτη), ο οποίος κωδικός θα μπορεί να ταυτοποιηθεί με το ΑΦΜ και άρα τα στοιχεία του, μόνο από την ΓΓΠΣ.

Επίσης η κάρτα αυτή θα είναι προαιρετική (μπορείς να συνεχίσεις να μαζεύεις αποδείξεις σε χαρτί αν θέλεις).

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις συναλλαγές άνω των 3.000 ευρώ έχω να πω ότι και αυτό αποφεύγεται με το "σπάσιμο" σε μικρότερα τιμολόγια. Είπαμε ελλείψει ελέγχου όλοι χορεύουν όπως θέλουν.

 

 

 

Προσοχή με τα σπασίματα γιατί θα κλάψουν μανούλες (όπως έκλαψαν και με τα προηγούμενα σπασίματα αυτά των 15.000 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Για την πληρωμή πάω σε οποιαδήποτε τράπεζα με το σημείωμα της περαίωσης; Χρειάζεται κάτι άλλο; π.χ. Εθνική δέχεται;

 

(σορρυ αν έχει ξαναρωτηθεί)

Link to comment
Share on other sites

Η σκεψη δεν νομιζω να ειναι η υποχρεωτικη χρηση της καρτας....Αλλα η χρηση της για λογους ευκολιας...

 

Αλλα αν εφαρμοστει καθολικα γτ να εχεις προβλημα φιλε μου???

 

666!

στην κόλαση θα πάμε όλοι και κουβεντιάζουμε για το αφορολόγητο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.