Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

Ηρέμησαν πολύ τα πράγματα. Δεν χρειάζεται πρωινό ξύπνημα πλέον. Πας ότι ώρα θες στο ισόγειο ή στον δεύτερο και σε χρεώνουν.

 

Επιτέλους θα ξαναβρούμε τον ύπνο μας! Βέβαια τώρα δεν δέχονται άλλους φακέλους μέχρι να βγει επίσημη ανακοίνωση στις πολεοδομίες... Οπότε... στον πάγο!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα στον Δημο Θεσσαλονικης απολυτη ησυχια

Περασα κατα τις 12.30,σημειωσαν αριθμο παραβολου,μπηκα στην αιθουσα,ελεγχος,αριθμος καταχωρησης,πρωτοκολλο,τελος

Ουτε ενα 15λεπτο για 2 φακελους

Αψογα,συνθηκες ευρωπης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όμως ότι οι μήνες που έρχονται θα έχουν και κάποια νέα προβλήματα...

Για παράδειγμα η Πολεοδομία Νομ. Πειραιά από εκεί που έδινε φακέλους την ίδια στιγμή, σήμερα που πήγα, μου είπαν ότι θα πάρω τα αντίγραφα σχεδίων την 15/3 !!!

Μεγάλη διαφορά το αυθημερόν με το 10ήμερο!

Ασε που ο λόγος που μου είπαν είναι ότι γενικώς ταξινομούν το αρχείο για να φύγει για τους δήμους! Εχει 8 περιοχές η Πολεοδομία αυτή και τελικά θα εξαφανιστεί...

Δηλαδή πιθανώς να υπάρξει περίοδος που το αρχείο θα ταξιδεύει, θα παραλαμβάνεται από τους νέους χειριστές, θα ταξινομείται... αν βέβαια έχουν και τους χώρους έτοιμους!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ήθελα να ρωτήσω εαν σε Πολεοδομία Αιγάλεω και Νομαρχίας Πειραιά δέχονται φακέλους ή περιμένουν να πάρουν επίσημο έγγραφο από το ΥΠΕΚΑ;

αν δέχονται και έχει πάει κανείς μπορείτε να με ενημερώσετε για το τι ώρα χρειάζεται να πάω να γραφτώ στη λίστα γιατί δε θέλω να πάω ξανά στη πηγή και να μη πιω νερό...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στην του Πειραιά δεν υπήρχε λίστα υπήρχαν μόνο ραντεβού!

 

Ψάξε βρές είναι λίγο η κατάσταση ! Ανοίγει στις 10 για το κοινό οπότε αν είσαι εκεί νωρίτερα μπές στο κτήριο και ανέβα στον 4 όροφο αν θυμάμαι καλά !

 

Μην μπλέξεις καθόλου στο ισόγειο !

 

Μπές μέσα και απαίτησε με ευγενικό τρόπο να γίνει μια λίστα !

 

Αυτό έκανα κι εγώ προ-παράτασης και κατάφερα να ξεμπλέξω σε 1.5 ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου για τις Πολεοδομίες Αργυρούπολης, Δήμου Αθηναίων και Παλλήνης. Δέχονται ή περιμένουν παράταση;

Link to comment
Share on other sites

παραθέτω τις πληροφορίες που έχω για τις εξής πολεοδομίες:

 

-Παλλήνη δέχονται,

-Αιγάλεω θα πρέπει από Τρίτη 8/3 και μετά να πάει κανείς από εκεί

με την αίτηση για να κλείσει ραντεβού για την κατάθεση φακέλων

-Σπάτα δε δέχονται, περιμένουν επίσημο έγγραφο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.