Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

Ρε παιδιά βοηθήστε έναν αόματο να δει το φως του από ''Συχνές Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Θέματα Εφαρμογής του ΚΕΝΑΚ'' δεν βλέπω τίποτα. Μιλάμε ότι έχω σκάσει.

Link to comment
Share on other sites

ξεχνα firefox opera κλπ και πηγαινε με iexplorer 8

το τεε στηριζει το κατεστημενο του μπιλαρα

 

απο slang.gr για την παροιμία των αρχαίων Σουμερίων:

Για έμφαση μπορεί πριν την έκφραση να χρησιμοποιηθεί και το άιντεεεεεεε και για ακόμα μεγαλύτερη έμφαση να συνοδεύεται από χαρακτηριστική κίνηση παλινδρόμησης της χούφτας.

 

Με την έκφανση αυτή, συχνά χρησιμοποιείται ανάλογα με την περίσταση, ως συνώνυμη με άλλες εκφράσεις (χαμηλότερου και λαϊκότερου επιπέδου ασφαλώς) όπως άρες μάρες κουκουνάρες, άρτσι μπούρτζι και λουλάς, ό,τι να 'ναι να ‘χαμε να λέγαμε, καλά κρασιά, εδώ ο κόσμος καίγεται και το ... χτενίζεται ή σε διάφορους συνδυασμούς αυτών.

 

Σε κάθε περίπτωση χρησιμοποιείται ως σχόλιο σε κάποιο γεγονός ή κάποια δήλωση άλλου, σε έκφραση διαφωνίας, απαξίωσης, αποδοκιμασίας, περιφρόνησης, βδελυγμίας κ.λπ. ή και ως διαπίστωση πλήρους ασυνεννοησίας μεταξύ δύο ομιλητών.

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη εγκαταστήσει το iexplorer 9, μήπως κάποιος καλός συνάδελφος θα μπορούσε να δημιουργήσει κάποιο doc ή pdf και να το ανεβάσει στο site, ενδεχομένως και άλλοι συνάδελφοι να αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη εγκαταστήσει το iexplorer 9, μήπως κάποιος καλός συνάδελφος θα μπορούσε να δημιουργήσει κάποιο doc ή pdf και να το ανεβάσει στο site, ενδεχομένως και άλλοι συνάδελφοι να αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα

Για δοκίμασε αυτό το addon για Firefox IE Tab 2 (FF 3.6+ & FF 4+) και άνοιξε τα θέματα χρησιμοποιώντας την επιλογή "Switch rendering engine" μπας και δεις φως ή αλλιώς κατέβα σε iexplorer 8.

 

Παίδες τα είχα δει κι εγώ τα "λουλούδια" απ' το μεσημέρι αλλά από ένα σημείο και μετά συγχύστηκα και τα παράτησα. Μόνο για διευκρινήσεις δεν μοιάζουν. Ας τις αποσύρουν να γλυτώσουν το ρεζιλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Δοκίμασα να εγκαταστήσω το iexplorer 8, αλλά ο 9 προειδοποιεί για την επικινδυνότητα της εγκατάστασης, προς το παρόν δεν κάνω τίποτα μην γίνει καμμία πατατιά και τρέχουμε και δεν φτάνουμε. Θα επικοινωνήσω με το ΤΕΕ αύριο μπας και βγει άκρη, θα σας μεταφέρω τα αποτελέσματα της προσπάθειας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.