Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

παιδιά επειδή είμαι ολίγον άσχετος το patch της 1.28.1.70 το ανοίγεις (open) γιά να το τρέξεις ή το σώζεις και μετά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φιλαράκο σε ευχαριστώ. Το άνοιξα και το έτρεξα (χωρίς να το κάνω save) και το εγκατέστησα. Μετά μπαίνοντας στο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ ΜΕΛΕΤΗ στη βοήθεια } σχετικά μού βγάζει version 1.28.1.70 άρα είμαι εντάξει;

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi, καταρχάς σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα τις περάσω αν είναι σε 2 γραμμές...

Να σε ρωτήσω, αν η επιφάνεια προς ΜΘΧ έχει και την πόρτα εισόδου του διαμερίσματος, αυτήν την περνάς κανονικά στα διαφανή της επιθεώρησης και την υπολογίζεις στον αερισμό;

Eπίσης στο θεωρητικό σύστημα ψύξης στα τερματικά βάζω ισχύ 5W ή 0,1 σύμφωνα με την διευκρινιστική και πολ/σιάζω με τα τετραγωνικά του θερμαινόμενου χώρου ή με του ψυχόμενου (τα μισά δηλ);

Ευχαριστώ και πάλι!

Εγω την περναω την πορτα εισοδου στα αδιαφανη δομικα στοιχεια, με το μισο του συντελεστη που μου δινει η ΤΟΤΕΕ και υπολογιζω τον αερισμο κανονικα, αλλα συνηθως μονος μου και οχι απο τον κλασσικο πινακα που πολλαπλασιαζεις το συντελεστη επι το εμβαδον...

Τωρα για τα βοηθητικα συστηματα, εγω χρησιμοποιω το 0,10x(τ.μ. ψυχομενου)/1000 για να μου βγει μοναδα kW

Link to comment
Share on other sites

(κατηγορια αυτοματισμων και αερισμο λπυφωματων δωσε βαση) και πες μας αν αλλαξε κατι...

 

Καλημέρα!!! είχες δίκιο:idea:-το λάθος ήτανε στην διεισδυση αέρα απο τα κουφώματα-μόλις το διορθωσα ανέβηκε αμέσως στην κατηγορία Γ. Δεν ειχα συνειδητοποιησει οτι έπαιζε τοοοσο σημαντικό ρόλο!:!:

Link to comment
Share on other sites

Η πόρτα εισόδου και τα παράθυρα προς ΜΘΧ δεν υπολογίζονται στην διείσδυση αέρα.ΤΟΤΕΕ1 σελ.79

 

Σωστό, αλλά σύμφωνα με τις διευκρινήσεις αν η πόρτα ανήκει σε τοίχο προς ΜΘΧ μήπως τελικά πρέπει να την υπολογίσω στον αερισμό;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.