Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λάθος στην δήλωση μηχανικού


Recommended Posts

καλημερα συναδελφοι..εχω συνταξη ενα τοπογραφικο για συμβολαιο..στο οποιο μετα απο καιρο ειδα οτι εχω κανει τυπογραφικο λαθοσ στην δηλωση μηχανικου γραφωντασ οτι ειναι αρτιο ενω δεν ειναι..θα υπαρξει καποιο προβλημα στο συμβολαιο;;

 

σασ ευχαριστω εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χμ... η γνωστή δήλωση copy-paste... Εύκολο να γίνει το λάθος. Νομίζω ότι είναι σοβαρό. Ίσως και πολύ σοβαρό...

 

 

Υ.Γ: Αν μπορείς γράφε με πεζά, όπως αναφέρει εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, προφανώς θα υπάρξει πρόβλημα καθώς το τυπογραφικό λάθος έγινε στο "ζουμί" του τοπογραφικού διαγράμματος δηλ. την δήλωση του 651.

Πρέπει οπωσδήποτε να ενημερώσεις του εμπλεκόμενους και μάλιστα γρήγορα εάν είχαν υπόψην τους να κάνουν κάποια μεταβίβαση για να μην βρεθείς μπλεγμένος. Θέλει πολλή προσοχή και διπλοτσεκάρισμα η σύνταξη των δηλώσεων!! Ελπίζω να βρεις λύση ανώδυνα!

Link to comment
Share on other sites

Με τρομάζετε συναδελφοι..νομιζα οτι ειναι απλα θέμα της φορολογίας για την εφορια..δεν περιμενα να ειναι τοσο σοβαρο..μεχρι που μπορει να φτασει η βαλιτσα;

Link to comment
Share on other sites

Ακύρωση συμβολαίων, μηνύσεις, πειθαρχικό, αστική και ποινική ευθύνη...

 

αυτά για αρχή... :)

 

Υ.Γ: Γενικά είναι φανερό ότι υπάρχει πρόβλημα. Χρειάζεται να αντιμετωπιστεί εγκαίρως και με σωστό τρόπο. Συνήθως είναι δυνατόν να αποφευχθούν οι όποιες συνέπειες...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει γίνει αγοραπωλησία είσαι τυχερός.

Ενημέρωσε άμεσα τους ιδιοκτήτες και αν δεν τους δεις συνεργάσιμους ενημέρωσε τους επίσημα με δικηγόρο.Πάρε όσο σχέδια έδωσες πίσω, αν και υπάρχει ο κίνδυνος φωτοτυπίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.