Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

το συμπέρασμα που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ το εβγαλα οταν χρειάστηκε να κατατεθεί έμβασμα (όχι από τσμεδε), σε κάποιον απλο λογαριασμό ταμιευτηρίου της ΕΤΕ και είδα οτι είχαν κρατήσει προμήθεια. Στη συνέχεια άνοιξα λογαριασμό όψεως (οχι σαν αυτον που έχουμε για τις άδειες) και διαπίστωσα ότι στην κατάθεση εμβάσματος δεν υπάρχει καμία προμήθεια. Μου το είπαν φυσικά και οι αρμόδιοι υπάλληλοι.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν καταθέσει σε κάποιον τα έξοδα για τα φάρμακα; Eχει περάσει πάνω απο μήνας και τπτ!

Μην ανησυχεις κι εμενα πανω απο 2 μηνες εκαναν και μετα τα βαλαν στην τραπεζα τα λεφτα των φαρμακων...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις ιατρικές επισκέψεις, τις πλήρωσαν σχετικά γρήγορα, μόνο 20 ημερες, από 2/5 που τα κατέθεσα μου τα έβαλαν σήμερα 22/5.

Να υποθέσω ότι θα περιμένω μέχρι 2/7 για τα λεφτά των φαρμάκων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά το ερώτημα παραμένει αναπάντητο? Ήδη διανύουμε την 11η σελίδα μηνυμάτων και δεν μπόρεσε κάποιος να μας διαφωτήσει αν η τράπεζα (εκτός της Αττικής) παίρνει προμήθεια αν δηλωθεί λογαρασιαμός της στο site του ΤΣΜΕΔΕ για την καταβολή νοσηλείων!

 

Το μόνο που συμπέρανα (αλλά με μεγάλο ?) είναι ότι αν ο εν λόγω λογ/μός είναι τερχούμενος/όψεως και όχι καταθετικός δεν υπάρχει προμήθεια (κάτι που ισχύει μόνο για το ΤΣΜΕΔΕ ή γενικότερα)?

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μας ενημερώσει! Η κατάσταση με την επικοινωνία στο ΤΣΜΕΔΕ είναι η γνωστή και για το θέμα αυτό (τηλέφωνα που ποτέ δεν τα σηκώνει κανείς...).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις!!!

Edited by Γιώργος Ανώνυμος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πριν 2 βδομάδες περίπου δήλωσα στο site του ΤΣΜΕΔΕ το λογαριασμό μου της eurobank, μεγάλο ταμιευτήριο. Την άλλη μέρα πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Αγ. Παρασκευής να καταθέσω την απόδειξη από το γιατρό να πάρω το 20άρικο. Μέσα σε μια εβδομάδα είχαν μπει τα λεφτά στο λογαριασμό μου και ολόκληρο το ποσό χωρίς κρατήσεις!!! Κουφάθηκα, ούτε στα όνειρά μου δεν περίμενα τέτοια ταχύτητα. Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχουμε κανένα νεότερο σχετικά με κατάθεση νοσηλείων και προμήθειες σε τράπεζες εκτός Attica? Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να δηλώσω ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου της Πειραιώς. Έχει δηλώσει κανείς αντίστοιχο? Στο ΤΣΜΕΔΕ δεν απαντούν να τους ρωτήσω πως γίνεται η κατάθεση. Γιατί αν γίνεται με έμβασμα τότε λογικά θα έχει προμήθεια.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

marina31, εγώ δήλωσα λογαριασμό της Eurobank και δεν υπήρχε προμήθεια. Λογικά το ίδιο θα συμβαίνει και με την Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε κανένα νεότερο σχετικά με κατάθεση νοσηλείων και προμήθειες σε τράπεζες εκτός Attica? Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι να δηλώσω ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου της Πειραιώς. Έχει δηλώσει κανείς αντίστοιχο? Στο ΤΣΜΕΔΕ δεν απαντούν να τους ρωτήσω πως γίνεται η κατάθεση. Γιατί αν γίνεται με έμβασμα τότε λογικά θα έχει προμήθεια.

 

Ευχαριστώ!

 

Δήλωσα τελικά λογιαρασμό Ταμιευτηρίου της Πειραιώς, κατέθεσα κάτι χαρτιά από γιατρούς και σε μια βδομάδα μπήκαν στο λογαριασμό μου χωρίς προμήθεια! Μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Λογικά για λογαριασμό απλού ταμιευτηρίου της Αγροτικής ισχύει το ίδιο. Έτσι; Εφόσον πλέον είναι εξαγορασμένη από την Πειραιώς. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ας ενημερώσει σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.