Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι χρειαζεται να προσκομίσω στην ΔΟΥ ώστε να μου θεωρήσει καινούργιο μπλοκ αποδείξεων


Recommended Posts

1. Χρειάζεσαι ασφαλιστική ενημερότητα του ΤΣΜΕΔΕ για θεώρηση βιβλίων.

2. Ενημερότητα ΤΕΕ για θεώρηση βιβλίων.

3. Ενημερότητα ΙΚΑ για θεώρηση βιβλίων.

4. Φωτοτυπία το τελευταίο παραστατικό που έχεις κόψει (άμα θέλεις πηγαίνεις και όλο το βιβλιαράκι)

5. Τη σφραγίδα σου, γιατί θα πρέπει να σφραγίσεις το έντυπο που θα συμπληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ όλους και πάλι, ssouanis σε καλή μεριά, (ξέρεις εσύ) με έχεις βοηθήσει και σε άλλη ενότητα πολύ ;) (αν και δεν έχω πληρωθεί ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έως τώρα άν και είμαι του "χώρου" χωρίς χαρτί ΙΚΑ δεν κατάφερα να θεωρήσω ποτέ και ας μην απασχολούσα προσωπικό.

Επιμελητήριο για τα ελευθέρια επαγγέλματα δεν χρειάζεται (καταχρηστικά το ζητάνε στις ΔΟΥ )

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη 3/8/2010 θεώρησα μπλοκ ΑΠΥ και όπως είπα τη Β1 ( ; ) αίτηση συμπλήρωσα, βεβαιώσεις ΤΕΕ-ΤΣΜΕΔΕ προσκόμισα και μια δήλωση ότι δεν απασχολώ προσωπικό με έβαλαν να συμπληρώσω. Το ΙΚΑ της περιοχής μου κυριολεκτικά δεν ξέρω που βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδώ σε μερικές ΔΟΥ από τους ελεύθερους επαγγελματίες που δεν απασχολούν προσωπικό αρκούνται στην σχετική υπεύθυνη δήλωση.

Αυριο πάντως που έχω να θεωρήσω την δική μου ΑΠΥ θα πάω στην ΔΟΥ με "πλήρη εξοπλισμό".

Link to comment
Share on other sites

Αύριο Παρασκευή δέχονται οι ΔΟΥ να εξυπηρετήσουν το κοινό για τέτοιες υποθέσεις ή θα μας στείλουν Δευτέρα?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τα μέλη, τι χρειαζεται να προσκομίσω στην ΔΟΥ ώστε να μου θεωρήσει καινούργιο μπλοκ αποδείξεων, μιας και το πρώτο μου τελείωσε; Ευχαριστώ

 

χρειαζεται να παρεις το λογιστη σου τηλεφωνο να σου πει, οπως θα σε παρει και αυτος οταν χρειαστει κατι για το σπιτι του

Link to comment
Share on other sites

Aλλες ναι, άλλες όχι...

 

ο καθενας στα χωραφια του. οι λογιστες και καλοι ειναι και καταρτιση εχουν και πολυ απλα σε καθοδηγουν οταν τους εξηγησεις τι θες.απλα η απορια του συναδελφου ειναι καθαρα τυπικη και θα εχανε πολυ λιγοτερο χρονο ψαχνωντας οπως και εμεις απαντωντας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.