Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι χρειαζεται να προσκομίσω στην ΔΟΥ ώστε να μου θεωρήσει καινούργιο μπλοκ αποδείξεων


Recommended Posts

Παίρνεις βεβαίωση οφειλής από το ΤΣΜΕΔΕ και γραμμή στην ΔΟΥ, προκειμένου να θεωρήσεις .

τι ενοείς γραμμή στην ΔΟΥ??

 

Για θεώρηση μπλοκ Α.Π.Υ. χρειάζεσαι:

1. Βεβαίωση ασφαλιστικής ενημερότητας από το ΤΣΜΕΔΕ για πληρωμένες εισφορές 2011

2. Βεβαίωση εξόφλησης συνδρομών Τ.Ε.Ε. 2011

τι ενοείς εισφορες 2011?? χτες μου ηρθε το Β' εξάμηνο του 2011 τι δηλαδη χρειαζεται να προπληρώσω και αυτό? αφου τελος του χρονου ληγει. Δεν μπορω να βγάλω αν πληρώσω μόνο το Α'εξαμηνο του 2011?

 

επισης ΤΕΕ εχω να πληρωσω 2-3 χρόνια. Το ΤΕΕ μπορω να το πληρώσω μόνο στην τράπεζα ή μπορω και στο ΤΕΕ εκελι (μιλάω για Θες/κη) . Εχω ενα περσινο ειδοπειητήριο

 

 

Καλα κρασιά δηλαδή

 

3) βεβαίωση (ασφαλιστική ενημερότητα ) από το ΙΚΑ

4) σημείωμα ΚΒΣ, στελέχη ΑΠΥ και το τελευταίο θεωρημένο στέλεχος

τι απο ΙΚΑ?? δεν εχω ΙΚΑ

τι ενοείς τελευταίο θεωρημένο στέλεχος?να μην κοψω το τελευτέο φύλλο (το 50)?? δεν το κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

"Γραμμή στη ΔΟΥ" σημαίνει "πας κατευθείαν στη ΔΟΥ". Σχήμα λόγου είναι! :grin:

Βεβαίωση ΤΕΕ θέλεις (εξοφλημένες όλες τις εισφορές μέχρι και το τρέχον έτος-πληρώνονται και μέσω πιστστωτικής από το mytee) και βεβαίωση ΤΣΜΕΔΕ. Τίποτα άλλο δε μου ζήτησαν εμένα. Σχετικά με το ΙΚΑ, μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολούμε προσωπικό κάνουμε επιτόπου στη ΔΟΥ. Το ΙΚΑ της περιοχής μου δεν ξέρω καν που πέφτει. Το παλιό μπλοκ ΑΠΥ δε ζήτησαν ούτε καν να το δουν σε εμένα. Είχα βέβαια να θεωρήσω 5 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

"Γραμμή στη ΔΟΥ" σημαίνει "πας κατευθείαν στη ΔΟΥ". Σχήμα λόγου είναι! :grin:

Βεβαίωση ΤΕΕ θέλεις (εξοφλημένες όλες τις εισφορές μέχρι και το τρέχον έτος-πληρώνονται και μέσω πιστστωτικής από το mytee) και βεβαίωση ΤΣΜΕΔΕ. Τίποτα άλλο δε μου ζήτησαν εμένα. Σχετικά με το ΙΚΑ, μια υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολούμε προσωπικό κάνουμε επιτόπου στη ΔΟΥ. Το ΙΚΑ της περιοχής μου δεν ξέρω καν που πέφτει. Το παλιό μπλοκ ΑΠΥ δε ζήτησαν ούτε καν να το δουν σε εμένα. Είχα βέβαια να θεωρήσω 5 χρόνια.

 

 

Εδώ σε εμάς (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) υπάρχουν ΔΟΥ που τα ζητάνε .

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπαρχει περιορισμος στον αριθμο σελιδων του μπλοκ , αλλος τροπος ειναι να εμφανισης για σφραγιση ,μπλοκ με 100 σελιδες αντι για 50....τι λεει ο λογιστης της παρεας γινετε;

Link to comment
Share on other sites

Για να θεωρησω νεο μπλοκ πρεπει να εχει τελειωσει το προηγουμενο??

Μπορω να θεωρησω 2 μπλοκ μαζι???

Για το 2ο σκελος της ερωτησης σου εγω θεωρησα μαζι 3 μπλοκακια 50φυλλα. Για το πρωτο σκελος δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Συγνωμη δηλαδη, θα πρεπει να έχω πληρώσει και το Β εξάμηνο του 2011 τσμεδε για να θεωρήσω ενα κ@λ#@μπλοκάκι???

Αφου προχτες μου ηρθε η ειδοποιηση και ληγει η προθεσμια πληρωμης σε καποιους μηνες.

Ειναι σιγουρο αυτο??

 

EDIT

Μόλις μίλησα με τσμεδε και μου ειπαν οτι αν εχω πληρωσει το 2010 τοτε μου δινουν βεβαιαωση για θεωρηση βιβλίων που ισχύει για το 2011 και ειμαι οκ. Αρα μάλλον καποιο λάθος κάνετε που λετε οτι πρεπει να εχω πληρωσει τις εισφορες ολες του 2011

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.