Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί Ενεργ. Επιθεωρητες, Νέα Προβλήματα


ioannis mavridis

Recommended Posts

Ο Κενακ και όλη η ιστορία με τα ενεργειακά είναι μία τεράστια κομπίνα. Δείτε το παγκόσμιο χρηματιστήριο ρύπων και θα καταλάβετε. Απλά ζητάνε πάλι από τον κόσμο να επενδύσει σε κάτι και κάποιοι να βγάλουν δισεκατομύρια πουλώντας αέρα. Όσο για το πρόβλημα με τους μηχανικούς , αλήθεια περιμένατε καλύτερη συμπεριφορά από ανθρώπους που εδώ και χρόνια εκμεταλεύονται τους συναδέλφους τους σε κάθε ευκαιρία? Πότε οι μηχανικοί ήταν έστω και για ένα ζήτημα που αφορούσε όλους μας αλληλέγγυοι? Γνωρίζετε πόσοι μηχανικοί δημόσιοι υπάλληλοι έχουν μπειήδη στις λίστες? Μην την ψάχνετε γλείψτε κανά κοκκαλάκι και αφήστε τα λεφτά για άλλους. Δυστυχώς κι εγώ είμαι από αυτούς που γλύφουν αλλά τουλάχιστον λέω τα πράγματα όπως είναι. ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ Τ.Ε.Ε. να καεί ο οίκος ανοχής των αυλιτών της εκάστοτε κυβέρνησης!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άντε και το πήραν το πιστοποιητικό Δ.Υ. (και εγώ το γνωρίζω), τι να το κάνουν?

Αφού είναι προσωρινό. Πραγματικά δεν τον κατάλαβα. Εκτός αν μπορούν να το χρησιμοποιήσουν υπηρεσιακά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Faethon11 έχεις αναλογιστεί πόσες δουλειές "κλέβουν" οι δημόσιοι υπάλληλοι μηχανικοί από την αγορά έξω? Έχεις αναλογιστεί τον κύκλο γνωριμιών που έχει ένας δημόσιος υπάλληλος σε ένα δήμο και πόσες ενεργειακές επιθεωρήσεις θα κάνει περισσότερες από εσένα? Έχεις αναλογιστεί ότι ο Δ.Υ. δεν πληρώνει ασφάλεια (γιατί την πληρώνει το κράτος για αυτόν) , δε νοικιάζει γραφείο (το αυτό) , δεν πληρώνει τηλέφωνα κινητά και σταθερά (το αυτό) , δεν αγοράζει γραφική ύλη και παρελκόμενα (το αυτό) κ.λ.π. και έτσι μπορεί να χτυπήσει όπως χτυπάει τις τιμές ήδη στην αγορά? ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟ σου λέει κάτι? Όποιος θέλει να είναι Δ.Υ. ας είναι αλλά μόνο αυτό. Τίποτα άλλο. Υπάρχει αθέμιτος ανταγωνισμός και το ξέρουμε όλοι. ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα, αυτός ο ΔΥ που περιγράφεις δεν χρειάζεται την ιδιότητα του ενεργειακού επιθεωρητή αφού άλλος θα του υπογράφει. Αυτό λέω και εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδερφοι.

Μόλις μου ήρθαν οι κωδικοί για το buildingcert.

Κάνω κανονικά login με τους κωδικούς που μου έστειλαν, αλλά όταν πατάω στο "Είσοδος στο Αρχείο Ενεργειακών Επιθεωρήσεων" μου βγάζει το μήνυμα "Δεν έχετε πρόσβαση!".

Πλέον δεν απαντάνε τα τηλέφωνα του ΕΥΕΠΕΝ, οπότε ζητάω την δική σας βοήθεια, εάν γνωρίζετε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις φτάσει μέχρι το "Είσοδος στο Αρχείο Ενεργειακών Επιθεωρήσεων", άρα έχεις δόσει ήδη τους κωδικούς και έχουν γίνει δεκτοί.

 

Από 'κει και πέρα φταίει ίσως κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδερφοι.

Μόλις μου ήρθαν οι κωδικοί για το buildingcert.

Κάνω κανονικά login με τους κωδικούς που μου έστειλαν, αλλά όταν πατάω στο "Είσοδος στο Αρχείο Ενεργειακών Επιθεωρήσεων" μου βγάζει το μήνυμα "Δεν έχετε πρόσβαση!".

Πλέον δεν απαντάνε τα τηλέφωνα του ΕΥΕΠΕΝ, οπότε ζητάω την δική σας βοήθεια, εάν γνωρίζετε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Για πες τους κωδικούς σου να δοκιμάσω κι εγώ :razz::razz::razz:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οι κωδικοί πότε έρχονται;

έχω φθάσει στο σημείο πού περιμένω την απόφαση υπουργού, πλήρωσα το παράβολο και το έστειλα με φαξ και το πρωτότυπο συστημένο.

1. πρεπει να πάρω και κάποιο τηλέφωνο;

2. ποια η διαδικασία πού ακολουθείται από εδώ και πέρα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.