Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νεα έκδοση λογισμικού ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


qwert

Recommended Posts

Μια χαρά λοιπόν!

Οπότε εγώ που είμαι σε φάση να αγοράσω αύριο το πρόγραμμα τι κάνω κατά την γνώμη σας;

Αγοράζω την έκδοση 1.00 που είναι και πιστοποιημένη η δέχομαι ότι μου δώσουν από το ΤΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@hermes2000

 

Αγοράζεις όποιο λογισμικό θέλεις. Αν βγει νέα έκδοση είναι θέμα χρόνου (εντός ενός μήνα απ' ότι παρατήρησα) να βγει έγκριση για την νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία με ΥΠΕΚΑ με ενημέρωσαν ότι εντός της επόμενης ώρας θα ανεβάσουν την νέα version στο buildingcert

προς το παρον ειναι κάτω η σελίδα των ενεργειακών επιθεωρήσεων οπότε ισως κάνουν την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Σε περίπτωση νέας έκδοσης (η οποία φαντάζομαι θα καλύπτει διάφορα προγραμματιστικής φύσεως προβλήματα της προηγούμενη κτλ), υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης στην νέα, η μένουμε με την παλαιά και τα διάφορα τυχόν προβλήματα – παραλήψεις.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι κατέβασα το λογισμικό του ΤΕΕ το 1.28.Έκανα μία μελέτη για διώροφο στα Τρίκαλα και η κατάταξη ήταν Β+ με το λογισμικό της 4Μ. Όταν το έτρεξα σε συνδυασμό με το πρόγραμμα του ΤΕΕ η κατάταξη ήταν Γ !!!!!! Ξέρει κανένας τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Τα λογισμικά των προγραμμάτων για την κατάταξη δεν είναι πιστοποιημένα. Πρέπει υποχρεωτικά να χρησιμοποιείς το λογισμικό του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι κατέβασα το λογισμικό του ΤΕΕ το 1.28.Έκανα μία μελέτη για διώροφο στα Τρίκαλα και η κατάταξη ήταν Β+ με το λογισμικό της 4Μ. Όταν το έτρεξα σε συνδυασμό με το πρόγραμμα του ΤΕΕ η κατάταξη ήταν Γ !!!!!! Ξέρει κανένας τι γίνεται?

 

Η μηχανή υπολογισμών του 4Μ και των υπολοίπων εταιρειών δεν είναι πιστοποιημένη, μόνο του ΤΕΕ είναι πιστοποιημένη και τα υπόλοιπα λογισμικά είναι εγκεκριμένα εφόσον χρησιμοποιούν του ΤΕΕ για την κατάταξη.

 

Ότι κατάταξη σου βγάλει του ΤΕΕ ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι κατέβασα το λογισμικό του ΤΕΕ το 1.28.Έκανα μία μελέτη για διώροφο στα Τρίκαλα και η κατάταξη ήταν Β+ με το λογισμικό της 4Μ. Όταν το έτρεξα σε συνδυασμό με το πρόγραμμα του ΤΕΕ η κατάταξη ήταν Γ !!!!!! Ξέρει κανένας τι γίνεται?

 

το ίδιο έπαθα και εγώ που έβαλα ένα αρχειάκι xml που είχα φτιάξει με την παλιά έκδοση στην νέα του ΤΟΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ.

 

Στην δικιά μου περίπτωση έφταιγε ότι επειδή στην νέα έκδοση ΤΟΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ πρέπει να συμπληρώσεις το πεδίο της ετήσιας απαίτησης για ΖΝΧ (στην παλιά δεν υπάρχει) ήταν μηδενικό, και έτσι δεν προσμετρούσε καν το ΖΝΧ.Δες αν φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα ένα αρχείο με την νεα εκδοση και ενω μου βγάζει κανονικά την κατάταξη στο πρόγραμμα , όταν φορτώνω το αρχείο στο buildingcert μου βγάζει ότι απέτυχε ο υπολογισμός της ενεργειακής κλάσης !!!!!!!!!! Ξέρει κανείς τίποτα ?

 

μήπως ακόμα το building cert δεν είχε ενσωματώσει τις αλλαγές για το νέο τοτεε-κενακ? μπες στο σιτε και κατέβασε την νεα εκδοση buildingcert. μόλις χθες το βράδυ βγήκε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.