Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ισχύς Νόμου περί κατάργησης ελαχίστων αμοιβών - Ν. 3919 (ΦΕΚ 32Α'/2-3-11)


Recommended Posts

Τελικά ισχύει σήμερα ο νέος τρόπος υπολογισμού αμοιβών Μηχανικών (σύμφωνα με το Ν.3919-ΦΕΚ 32 της 02.03.2011) για νέα οικοδομική άδεια (προσθήκη) ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες εβδομάδες στο forum έχουν γίνει αρκετές ερωτήσεις περί της κατάργησης των ελάχιστων. Γιατί άραγε? Μήπως για να μπορέσουν να καταστρατηγίσουν πλέον και με τις ευλογίες του "κράτους" τις ελάχιστες :roll:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είναι τεύχος Α (το γράφω για να το ψάξετε όσοι θέλετε)

Κατά δεύτερον στο τέλος γράφει ότι η ισχύς είναι 4 μήνες μετά (από τις 2-3-2011)

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες εβδομάδες στο forum έχουν γίνει αρκετές ερωτήσεις περί της κατάργησης των ελάχιστων. Γιατί άραγε? Μήπως για να μπορέσουν να καταστρατηγίσουν πλέον και με τις ευλογίες του "κράτους" τις ελάχιστες :roll:

 

η ερώτησή μου είχε να κάνει σχέση με τυχόν νέο τρόπο υπολογισμού αμοιβών (άρα και φοροτεχνικών) έτσι ώστε να ετοιμασθούν κατάλληλα τα δικαιολογητικά κατάθεσης. Τώρα εσύ συνάδελφε γιατι θεωρείς '' καταστρατήγηση '' των ελαχίστων αμοιβών εκ μέρους μου(ελπίζω όχι κακοπροαίρετα), εξακολουθώ να μην το αντιλαμβάνομαι...........

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά θα αποσαφηνιστούν με νέα ΠΔ που θα πρέπει να έχουν εκδοθεί έως τον Ιούνιο. Μέχρι τότε ισχύει το υφιστάμενο καθεστώς.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εσύ συνάδελφε γιατι θεωρείς '' καταστρατήγηση '' των ελαχίστων αμοιβών εκ μέρους μου(ελπίζω όχι κακοπροαίρετα), εξακολουθώ να μην το αντιλαμβάνομαι...........

 

Φταίει μάλλον το ότι είμαι πολύ καχύποπτος συνάδελφε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμία αλλαγή σε ό,τι ίσχυε για την ώρα. Θα δούμε στο μέλλον τι και πως θα αλλάξει.

 

 

ενα λινκ για το ΦΕΚ?

 

Αναφέρεται ο αριθμός του νόμου με πλήρη στοιχεία στο 1ο κιόλας post. Πηγαίνεις στο www.et.gr και κάνεις αναζήτηση όπως κάνουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.