Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός αμοιβών ιδιωτικών έργων online μέσω ΤΕΕ


Recommended Posts

@ iromich

 

Καλημέρα..

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και δυστυχώς υπάρχει μία λύση..

Πας Σόλωνος 53 και Σινά στο Τμήμα Τράπεζας Πληροφοριών του ΤΕΕ και παίρνεις τον ηλεκτρονικό κωδικό πρόσβασης αμέσως με μία αίτηση..

Με τηλέφωνα, mail και fax περίμενα δύο εβδομάδες (είχαν και απεργία)..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πηρα εντολή πληρωμής για μελέτη & επίβλεψη και τωρα ο ιδιοκτήτης θέλει να καταθέσει μόνο το ποσό της μελέτης. Πρέπει, λέτε, να πάρω νέα εντολή ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Erling.

Αυτό ακριβώς μ' αρέσει στο φόρουμ. Εχεις άμεση απάντηση. Μήπως να το γυρίσουμε σε 090michanikos? :smile:

Link to comment
Share on other sites

jbosdas

 

Το σωστό είναι αυτό που σου είπε ο erling...

Σε παρόμοια περίπτωση μετά από τηλ. συνεννόηση με το ΤΕΕ μου είπαν να πάω να "δοκιμάσω" να καταθέσω μόνο την αμοιβή μελέτης...και αν πιάσει έπιασε.

(κανονικά δεν πρέπει να το δεχτούν μου είπαν... αλλά αν... τότε ΟΚ καθ΄ οικονομίαν)

Στην τράπεζα δεν το έλεγξε κανείς και έτσι ζήτησα αργότερα εντολή πληρωμής μόνο για την επίβλεψη...

Link to comment
Share on other sites

κ γω κάπως έτσι το σκεφτόμουν ότι είναι στο χέρι του υπαλλήλου της τραπέζης. Αλλά από την άλλη πιστεύω πως ότι του δώσουμε εμείς θα περάσει... το θέμα που δεν ξέρω ειναι αν δημιουργείται καποιο πρόβλημα μετα... (δεν νομιζω κιόλας)

παντως ευχαριστώ. Θα το δώ αυριο (αν δεν εχουν σπασει την τραπεζα σημερα)

Link to comment
Share on other sites

μα γιατί να μην τυπώσεις καινούργια χωρις την επίβλεψη

για να πηγαινοέρχεσαι τραπεζα-γραφείο χωρίς λόγο ;

Link to comment
Share on other sites

Τις αμοιβές έχει αναλάβει να τις βγάλει άλλος μηχανικός από την ομάδα (ο οποίος είναι εκτός Αθηνών), δεν θέλω να τον "χώσω" να ξαναβγάλει τις αμοιβές και από το τεε δεν μπορώ να ενημερώσω την εντολή μόνο με μελέτες. (μπορώ?)

Πάντως σήμερα η ΕΤΕ δεν παιζόταν! 180 άτομα ουρά! Απλά έφυγα. Δεν βιαζόμαστε κιόλας. :smile: Ευτυχώς είναι δίπλα από το σπίτι μου οπότε δεν έχω σοβαρό τρέξιμο...

Βέβαια αν δεν γίνεται τίποτ' άλλο θα τον χώσω τον συνάδελφο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα η ΕΤΕ δεν παιζόταν! 180 άτομα ουρά!

 

Σε ορισμένα καταστήματα έχουν ξεχωριστό ταμείο για μηχανικούς. (δυτυχώς όχι στην πόλη μου :( )

Πρέπει οπωσδήποτε να βρούμε την εγκύκλιο που λέει πως οι μηχανικοί εξυπηρετούνται κατά προτεραιότητα και να τους την τρίψουμε στη μούρη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.