Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός αμοιβών ιδιωτικών έργων online μέσω ΤΕΕ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

έχω το εξής θέμα.. έβγαλα κωδικό πληρωμής για ρύθμιση Ν.3843/10,

αλλά στην εφορία όταν πήγα για το ΦΕΜ μου είπαν ότι είναι λάθος το ΑΦΜ του ιδιοκτήτη,

και κατά συνέπεια είναι λάθος και στο σύστημα του ΤΕΕ. Δεν έχει πληρωθεί ακόμα το γραμμάτιο.. τι μπορώ να κάνω??

Να ξαναβγάλω κωδικό πληρωμής??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε χρειάζεται.

Στατιστικά μόνο κρατάνε τα στοιχεία του ιδιοκτήτη. Εξάλλου απο τα υπόλοιπα στοιχεία μπορεί να γίνει εύκολα ταυτοποίηση.

 

Στο παράβολο, αίτηση, Υ/Δ κτλ βάλε το σωστό ΑΦΜ

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντα ζηταω αποδειχτικο ΑΦΜ (πχ εκκαθαριστικο).

Οχι βεβαια για τις τακτοποιήσεις...

Το ζητανε εξαλλου και στην απογραφη στο ΙΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται.

Στατιστικά μόνο κρατάνε τα στοιχεία του ιδιοκτήτη. Εξάλλου απο τα υπόλοιπα στοιχεία μπορεί να γίνει εύκολα ταυτοποίηση.

 

Στο παράβολο, αίτηση, Υ/Δ κτλ βάλε το σωστό ΑΦΜ

 

και ΦΕΜ. (βασικό)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για "Αναθεώρηση για παράταση ισχύος με αλλαγή αρχιτεκτονικής μελέτης", επέλεξα στο πρόγραμμα αμοιβών του ΤΕΕ, στους χώρους: Αναθεώρηση οικ. αδείας και έβαλα τα μ2 της δόμησης. Που/πώς μπαίνουν τα μ2 ημιυπαιθρίων και μ2 υπόγειων βοηθητικών χώρων?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συνάδελφοι ένα άρθρο που διάβασα σήμερα περί ανοίγματος του επαγγέλματός μας και κατάργησης του συστήματος του ΤΕΕ. Δηλαδή πως θα υπολογίζουμε αμοιβες; Θα γυρίσουμε στα παλιά; Εμπρός ... πίσω!

 

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=3&artId=379251&dt=20/01/2011

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι.

 

Η ειρωνία είναι ότι μου βγήκε πρόσφατα μια μελέτη βιομηχανίας και χάνω χρόνο για τις αμοιβές (Δεν είναι αμοιβή στο σύστημα του ΤΕΕ οπότε θέλει αίτηση. Απαιτείται συνυπογραφή με άλλον μηχανικό οπότε όλα τα έντυπα επί 2). Να δείτε που την μέρα που θα κατατεθεί η αμοιβή θα κατργηθούν οι ελάχιστες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε άδεια διαχωρισμού ενός διαμερίσματος σε δυο ανεξάρτητα με εσωτερικές διαρρυθμίσεις ο υπολογισμός γίνεται με βάση αναλυτικό προϋπολογισμό

 

Ερώτηση: κατά τον υπολογισμό της αμοιβής στο myTEE στην καρτέλα "χώροι" στο πεδίο "προϋπολογισμός έργου" τι συμπληρώνω?? Μπορώ να το αφήσω μηδέν?

 

Στην καρτέλα αυτή έχω εισάγει:

χώρος: Διαρρυθμίσεις υπαρχόντων κτιρίων

συνολική επιφάνεια 90τμ (επιφάνεια δειμερίσματος)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.