Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες επί ξυλοτύπου


 

Recommended Posts

Δεν έχει τόση σχέση. Το μέγεθος της γωνιακής παραμόρφωσης είναι που καθορίζει την τύχη της τοιχοπλήρωσης. Εν τέλη, στην οικοδομή σου δεν έχει πουθενά αλλού μη πλήρως ενφατνούμενους τοίχους; Τοίχους με πόρτες;

Link to comment
Share on other sites

saltapidas

Αλλο το φυσει και αλλο το θεσει.. (φυσει ειναι το as<2.5 και θεσει ειναι να χτισω ενα τοιχο μεχρι το 1.2 απο στυλο σε στυλο..)

Μας μπερδεψες..

 

Πως μπορω δλδ να βαλλω ενα κοντο στυλο στο προσομοιωμα??

Εδω με μπερδεψες εντελως...

Link to comment
Share on other sites

Μα στην ερώτησή μου μου απαντάς πως είναι κοντός ο στύλος.

Και γω λέω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα επί αυτού διότι αντιμετωπίζεται!

Nαι, λέω "είναι κοντός στύλος" και συ μου λες "διασφαλίζεται"!

Ε, ναι, διασφαλίζεται, σαφώς! Η φιλοσοφια μου, μου λεει οτι η διασφάλιση αυτη πρέπει να είναι τελευταία λύση!

[off topic]

Δηλαδή αν μιλούσαμε τετ α τετ ή στο τηλέφωνο θα σε πείραζε και πάλι το "πλάκα μου κάνεις"?

Αυτό λέω και γω ότι ανταλλάσουμε απόψεις και μάλιστα όταν αυτές ανταλλάσσονται μεταξύ γνωστών μελών δεν υπάρχει λόγος να παρεξηγείς το κάθε τι!

Δεν νομίζω όμως να μιλάμε στο τηλέφωνο... Αν είναι το ίδιο, να λέμε και τα επίθετα μας κτλ κτλ. Εδω εγω πολλες φορες γράφω -στον αγαπημενο μου Αχιλλεα- όπως θα του μιλούσα στο τηλέφωνο και με σχίζετε!!!

Αν είναι να ειμαστε τυπικοι, θα ειμαστε παντου.

Αν αποφασισουμε να μην είμαστε, τότε πολλα απο αυτα που κανουν μερικοι, απλά δεν ευσταθουν. [off topic]

Άσε πρώτα να προκύψουν αυτοί οι "τρελοί" οπλισμοί και μετά βλέπεις!

Ti να δω;;; Παιδί μου κατά 90% το 70/30 κοντό, θα σου βγαλει 6τμητους συνδετήρες. Σου αρεσει κατασκευαστικα;

Τις διατάσεις των υποστυλωμάτων εμείς τις καθορίζουμε, οπότε που είναι το πρόβλημα?

Ας μην κάνουμε πρόβλημα κάτι που δεν στέκει καν σαν πρόβλημα ρε παιδιά!

Ε, αυτό του λεω κι εγω!!! Κάντο 200/30/50/50 με κολώνα πάνω 50/50 να γίνει κέντημα!

Και στην τελική, εσυ λες δεν στεκει ως προβλημα, εγω λεω οτι στεκει, ο Αλεξ αποδειχθηκε ο πιο carefree-hardcore μηχανικος που ξερω... Ο terry θα αποφασισει όμως!

saltapidas

Αλλο το φυσει και αλλο το θεσει.. (φυσει ειναι το as<2.5 και θεσει ειναι να χτισω ενα τοιχο μεχρι το 1.2 απο στυλο σε στυλο..)

Μας μπερδεψες..

Το ξερω ρε συ. Φυσει ειναι 100%. Θεσει δεν ειμαι σιγουρος αν και ο τοιχος απο την μια πλευρα ειναι πολυ incriminating evidence.... Πάντως σίγουρα εχει όλο το ύψος του κρισιμο.
Πως μπορω δλδ να βαλλω ενα κοντο στυλο στο προσομοιωμα??

Πραγματικα δεν ξερεις;;;

Link to comment
Share on other sites

@saltapidas

Δε μου λες......................τους τοίχους με πόρτες (που αναφέρει ο Άλεξ παραπάνω) πως τους αντιμετωπίζεις?

Κάνεις τοιχία δηλαδή εκατέρωθεν?

Διότι με καθαρό ύψος ορόφου 2,80 m, 60-αρι δοκάρι και 2,20 m πόρτα το ίδιο πράγμα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ΦΕΣΠΑ συναδελφε δεν εχεις τετοιες δυνατοτητες..

Αλλα μιλαμε για φυσει κοντο..

 

ΥΓ. Εχει δυνατοτητα να αλλαξει το μηκος λυγισμου..

Link to comment
Share on other sites

saltapidas

Μου εξηγεις το 200/30/50/50

Γτ δεν το πιανω...

Eιναι αυτο που θα εκανα εγω για να λυσω τα προβληματα μου. Κατω τοιχωμα 200/30/50/50 και πανω θα ανεβαζα το σκελος 50/50.

@saltapidas

Δε μου λες......................τους τοίχους με πόρτες (που αναφέρει ο Άλεξ παραπάνω) πως τους αντιμετωπίζεις?

Κάνεις τοιχία δηλαδή εκατέρωθεν?

Διότι με καθαρό ύψος ορόφου 2,80 m, 60-αρι δοκάρι και 2,20 m πόρτα το ίδιο πράγμα είναι!

Τεστακι πας να μου βαλεις Ηλια;;;

Κοιτα, δεν ειναι το ιδιο μεχρι να δουμε σχημα.

Ανεβασε κατοψεις να σου πω τι θα εκανα.

Στην τελικη Ηλια, εγω λεω την γνωμη μου στην σκεψη του terry. Ο ανθρωπος ειπε "δεν θελω τοιχοποιία". Με αυτο ως δεδομενο, λεω όσα λέω και καταλήγω στο οτι δεν μου αρεσει το 70/30.

Μην πας να επιβαλλεις την γνωμη σου. Σεβαστη αλλα όχι δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Μην πας να επιβαλλεις την γνωμη σου. Σεβαστη αλλα όχι δεκτη.

Καλά αν αυτό κατάλαβες τι να πω!

Τι γνώμη μου λέω με επιχειρήματα, τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.