Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μοντέλο ημιυπαίθριων στα αυθαίρετα


VVT

Recommended Posts

Υπόψιν ότι θεωρείται δεδομένη η νομική προ-έγκριση από το ΣτΕ (μάθανε από τις ανοησίες του Σουφλιά). Αλλά, από τον ΑΝΤ1 που άκουσα, προβλέπεται να χρησιμοποιηθεί η "ίδια επιχειρηματολογία" με αυτή των τακτοποιήσεων του 3843.

 

Ε, δε νομίζω να χρειαστεί τότε να το πολυσυζητάμε - ο 3843 στο τσακ πέρασε λόγω "νόμιμου όγκου". Δεν παίζει αυτό τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο μπράβο στην κυβέρνηση και για αυτή τη ρύθμιση. Για άλλη μία φορά μηχανικοί, λογιστές, εφοριακοί, τραπεζικοί, πολεοδόμοι θα απασχοληθούν και θα παράγουν.... τίποτα. Οι νόμιμοι πολίτες θα είναι για άλλη μια φορά τα κορόιδα. Αυτός είναι ο τρόπος με τον οποίο το κράτος υποδεικνύει στους πολίτες πως πρέπει να λειτουργούν. Κατα τη γνώμη μου δεν θα έπρεπε να γίνεται καμία συζήτηση σε αυτό το forum για το νόμο των αυθαιρέτων και τους όρους αυτού, γιατί πολύ απλά είναι στη βάση του απαράδεκτος, όπως είναι και ο Ν.3843.

Link to comment
Share on other sites

Οι ''νόμιμοι πολίτες'' είναι αυτοί που όχι μόνο έχτισαν όπου γούσταραν και όσο γούσταραν αλλά και εμπιστεύτηκαν την ασφάλεια των ιδίων και των παιδιών τους στο μπετατζή-εργολαβάρα-όλατασφάζωόλαταμαχαιρώνω της περιοχής.

Δέ μασάμε νόμιμε.

 

υγ. ποσώς με νοιάζει για την γελοία κυβέρνηση με την γελοία ρύθμιση αλλά όχι και ΄΄νόμιμοι΄΄ πολίτες.

Link to comment
Share on other sites

Didonis, αυτά που λέω δεν θα άλλαζαν όποια ειδικότητα και να είχα. Για την ενημέρωση σου και μόνο είμαι συνάδελφος σου.

 

banskoboy, δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά τo μήνυμά σου. Ενδεχομένως να μην κατάλαβες και εσύ το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

banskoboy

νομίζω πως τον παρεξήγηες

εννοείται πως υπάρχουν και ΝΟΜΙΜΟΙ πολίτες που δεν έκτισαν κανένα αυθαίρετο και δεν έκλεισαν κανέναν ΗΧ

και γι'αυτό στριμόχνονται σε μικρότερο σπίτι ή δεν έχουν εξοχικό

 

γι'αυτούς θεωρώ πως μιλά ο Aenor

Link to comment
Share on other sites

Με μια δεύτερη ανάγνωση, οφείλω να ανασκευάσω. Λάθος κατάλαβα.Και συγνώμη έθιξα κάποιον.

 

Απλώς με έχει αγανακτήσει η κλασσική τακτική του Νεοέλληνα που του φταίνε όλοι οι άλλοι.....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις εξαρτάται καμιά φορά και από τις παραστάσεις σου.

Εγώ γενικά το αυθαίρετο το έχω συνδέσει με βίλες, μεγαλογιατρούς, βιοτέχνες, κοινοτάρχες κτλ κτλ κτλ. Δεν είμαι συνηθισμένος στο αυθαίρετο 1η κατοικία λαμαρίνα μπετά το βράδυ κτλ.

Κι όμως ,πραγματικά υπάρχουν χιλιάδες άνθρωποι που έκτισαν από ανάγκη.

.............................

Πότε θα ασχοληθεί το κράτος με τις αυθαίρετες ΧΡΗΣΕΙΣ?????

πχ. ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ με χρήση εμπορικό κατάστημα τροφίμων

ΚΑΤΟΚΙΕΣ με χρήση γραφείων

κτίρια γραφείων με χρήση Βιομηχανικά-Βιοτεχνικά Κτήρια κτλ κτλ????

ΕΚΕΙ να δείς πρόστιμα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.