Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εφαρμοστικός Νόμος :"Πωλείται επιπλωμένο" & "Μπάτε σκύλοι αλέστε..."


GRTOPO

Recommended Posts

Τα εισαγωγικά ("") ως σημείο στίξης τα έχεις υπόψη σου; Ξέρεις τι σημαίνουν;

.................................................................................................

Απλά δυστυχώς δε φαίνεται τρόπος να αποφευχθεί η βία...

 

Τα εισαγωγικά δεν τα έχω υπ΄όψιν μου, πες μου.Μήπως είναι αυτό που κάνουν κάτι γκόμενες με τα δύο τους δάχτυλα του κάθε χεριού τους, δίπλα από τα αυτιά τους σαν κουνελάκι?Αν εννοείς αυτό, τότε ναι, ξέρω τί σημαίνουν. Σε παρακαλώ όμως να επιβεβαιώσεις, γιατί είμαι μπερδεμένος ο κακομοίρης.

 

Βία φίλε!!!Cult!!!Βία εναντίον τίνος?Για σκέψου........και αν δεν απαντήσεις σωστά, να είσαι σίγουρος ότι αυτή η χώρα θα γίνει πολύ σύντομα σεληνιακό τοπίο.Οπότε ΣΚΕΨΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 526
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά μην αγχώνεστε σύντομα θα έχουμε Γερμανούς διοικητές και ο κάθε κατεργάρης θα πάει στο πάγκο του.

Link to comment
Share on other sites

Αν σου απαντήσω θα πρέπει να σε σκοτώσω.
Μπι κερφουλ νοτ του μπρεϊκ ε νέιλ...
Είναι need to know basis, κόψε τώρα τη φλέβα σου με τα αγγλικά μου φρακιν φρακ.Έλα, τσοπ τσοπ.U know because u need 2 know.

Σου 'χω πει: το αγγλικο, δεν το΄χεις...

Αλλα στου κουφου την πορτα... παρ'την και φυγε...

Άσε που αν σου πώ ότι είμαι ένας Έψιλον...

και όπως λεγανε στους Απαράδεκτους... "Ναι, ναι!!!"

Μην μπλέκεσαι στα πόδια μου, ενοχλητικό οκτάποδο.

Γιατι; Θα ερθεις με το διαγαλαξιακο, υπερκοσμικο διαστημοϋποβρύχιο σου να με κανεις στιφάδο;;; :lol::lol::lol::lol:

 

Απλά δυστυχώς δε φαίνεται τρόπος να αποφευχθεί η βία...

Κι όμως υπάρχει!!!!

Μας το έχει διδάξει ο τρισμέγιστος Μahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Η υπόσχεση που μπορεί να δώσει το κάθε μεσοπρόθεσμο και το ρόλο που μπορεί να παίξει τώρα φαίνεται εδώ , με στοιχεία και όχι με κυνήγι μαγισσών.

Αν καταφέρουμε και μείνουμε ζωντανοί τότε μπορούμε να μιλάμε και για την κατάκτηση επιπέδου Σουηδίας.

 

Επειδή βάζεις παρα πολλά θέματα στο σχόλιο σου, απόδειξη κατ' εμέ ότι δεν υπάρχει κάποια σειρά στη συλλογιστική σου αλλά τη δέχομαι δεν τρέχει τίποτα, για πες μας λοιπόν τι προτείνεις να γίνει και που το στηρίζεις, αν μπορείς σε παρακαλώ σε στοιχεία και γεγονότα γιατί το "η διαπραγμάτευση είναι στημένη από την αρχή" και "ότι έχουμε πολλά διαπραγματευτικά χαρτιά" είναι καλά για συνθήματα στις πλατείες μόνο, εδώ έχουμε όλη την άνεση να βρούμε και να στηρίξουμε τα συνθήματα μας σε στοιχεία, εκτός και αν δεν υπάρχουν και μας αρέσει να καταφεύγουμε στην απλή ρητορική γιατί αυτή μας έχουν μάθει.

Ξέρεις πιτσιρικάς, για ικανή περίοδο, είχα και εγώ το στέλεχος-καθοδηγητή μου, ξέρω πως παίζεται η τέχνη της προπαγάνδας, δεν περνάνε σε μένα τα ρηχά επικοινωνιακά κολπάκια.

 

vmantas, είσαι άπαιχτος!

 

Ας ξεκινήσουμε από το τέλος. Φαίνεται ο πρώην καθοδηγητής σου, σου έμαθε καλά την τέχνη του προβοκάτορα.

Εγώ βέβαια, που ποτέ δεν εντάχθηκα σε καμία κομματική νεολαία, αν και πολιτικά δραστήριος, δεν είχα ποτέ καθοδηγητή. Άλλωστε, δεν είμαι και κανένα παιδάκι για να απαγγέλω ποιηματάκια. Ας πούμε ότι επιδίδομαι σε πρωτογενή επεξεργασία των δεδομένων. Αυτά, για να μη σου μπαίνουν ιδέες και εισάγεις λάθος data στο μοντέλο σου.

 

Όσο για τη "στημένη διαπραγμάτευση", ρώτα τον Ντομινίκ τώρα που βγήκε από τη μπουζού, ή άν σου πέφτει μακρυά τον Σαχινίδη. Θα σε τροφοδοτήσουν με πολύτιμες πληροφορίες.

 

Τα διαπραγματευτικά χαρτιά (Το είχα υποσχεθεί και στον zavi). Ας αφήσουμε απ' έξω την απειλή χρεωκοπίας (αν και αποτελεσματικό χαρτί), γιατί διεγείρει και την φαντασία, ακόμη ας αφήσουμε απ' έξω και τις γερμανικές αποζημιώσεις.

Ας δούμε τί μας μένει:

1) Απειλή αποκλεισμού SIEMENS, ΜΑΝ, FEHROSTAAL και λοιπών γερμανικών εταιριών από δημόσιους διαγωνισμούς για τουλάχιστον μιά δεκαετία. Επίσης, απειλή προσφυγής στα αρμόδια όργανα της ΕΕ εναντίων των ως άνω εταιριών για αποκλεισμό τους από δημόσιους διαγωνισμούς εντός ΕΕ, καθώς και πρόστιμα και ό,τι άλλο μπορεί να προσθέσει η νοσηρή φαντασία μας. Να δω μετά ποιός θα χοροπηδάει σαν κατσίκι!

2) Απειλή για αναστολή αγοράς στρατιωτικού εξοπλισμού (φρεγάτες, υποβρύχια, άρματα κ.λ.π.)

3) Απειλή για απόσυρση των ελληνικών στρατευμάτων από Κόσσοβο, Αφγανιστάν και όπου αλλού εξάγουμε δημοκρατία και χαμένες αξίες.

4) Απειλή για νομιμοποιητικά χαρτιά στους μετανάστες, ώστε να κινούνται ελεύθερα εντός της ΕΕ.

Υπάρχουν κι άλλα, αλλά θα πρέπει να τα βρεις μόνος σου, αρκεί να σκεφτείς out of the box.

 

Τώρα, αν γράφω πολλά και συμπυκνωμένα και σε μπερδεύουν, τί να κάνουμε. Να ξέρεις πάντως ότι διαβάζω όλα τα κείμενά σου. Όσο για το οικονομικό μανιφέστο του "Κύκλου", όταν το διαβάσω θα επανέλθω.

 

Επίσης στο δίλημμα που βάζεις σε άλλο post, πείνα ή ξεφτίλα δε θα πάρω ούτε το ένα ούτε το άλλο. Στο θέμα της παγκοσμιοποίησης είχα κάνει μια αναφορά στην "παγίδα ρευστότητας" και για τον τρόπο που αντιμετωπίζεται, αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες. Περιμένω να πεις κάτι και γι' αυτό.

 

Φιλούδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι, μην δοκιμάζετε τα όρια των Κ/Σ με ειρωνείες, προσωπικές προσβολές και άλλα ανάλογα μέσα. Περιοριστείτε να αναπτύξετε τις θέσεις σας στην βάση των λογικών επιχειρημάτων.

 

Το αν -πχ- κάποιος γράφει καθοδηγούμενος από κομματικούς ινστρούκτορες είναι μία υπόθεση που δεν χωράει στο φόρουμ.

 

Κατανοώ ότι τα επιχειρήματα στερεύουν και αποδυναμώνονται γρήγορα σε ένα νήμα που μετράει ~50p/d, αλλά αυτό είναι δική σας επιλογή...

Link to comment
Share on other sites

25 σελίδες φλυαρίας και ιδεολογίας...σε κάτι κοινό δεν έχει καταλήξει κανένας σας..επιστήμονες άνθρωποι...τελικά μου φαίνεται πως η λύση γενικά του προβλήματος θα έρθει απο απλούς ανθρώπους..

Link to comment
Share on other sites

τελικά μου φαίνεται πως η λύση γενικά του προβλήματος θα έρθει απο απλούς ανθρώπους..

 

στάνταρντ.

 

Θα ψηφίσουν πασοκ και θα λυθούν όλα τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ΠΑΣΟΚ θα σωσει την ελλαδα, και εδω ειμαστε (δηλαδη εσυ εισαι εδω εγω ειμαι αλλου χαχαχα) και θα τα συζηταμε σε 5-10 χρονακια.

 

θυμησου τα λογια μου μουχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.