Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα ΥΔΕ & φωτοβολταϊκά


jsk

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 128
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γεια οσους δεν εχουν φωναζουν ενα συναδελφο να τους κανει τη μετρηση. Καποιο τυπικο μονογραμικο μπορει καποιος να δειξει για την εγκαταστση φωτοβολταικων?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους,

διάβασα όλο το νημα σχετικά με την νέα ΥΔΕ και τα φωτοβολταικά (και για το αν τελικά αφήνουμε αρκετα κενά με την αντίστοιχη υποσημείωση ή όχι λόγω ασαφειας του ΕΛΟΤ HD384 ως προς τα φβ). Θα ήμουν πολύ ευγνώμων όποιος συνάδελφος θέλει να μου στείλει με email μία που έχει συντάξει να την έχω σαν οδηγό στην πρώτη νέα ΥΔΕπου θέλω να συμπληρώσω για οικιακό φβ. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα Υ.Δ.Ε οσον αφορά τα Φωτοβολταικά ( μέχρι 10 Kw ) ζητείται ανάλογα με το υπάλληλο της κάθε ΔΕΗ .Κάποιοι το θέλουν κάποιοι άλλοι όχι . Η μόνη μέτρηση που μπορεί να γίνει ( επειδή το σύστημα δεν είναι συνδεδεμένο με το δίκτυο ) είναι αυτή της Αντίστασης γείωσης . Όλα τα υπόλοιπα πεδία συμπληρώνονται όπως ξέρουμε ήδη απο την παλιά . Τα πεδία που δεν μπορούμε να μετρήσουμε μένουν κενά και συμπληρώνουμε στις παρατηρήσεις το λόγο που μένουν κενά .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.