Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωρινοί Ενεργειακοί Επιθεωρητές


Inzaghi

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε παντως παρα πολύ εντυπωση σε τηλεφωνημα μου σε ΚΕΚ της Θεσ/νικης σήμερα, μετά από μια πολύ καλή προσφορα που μου εστειλε, και σε ερωτηση μου για το ποιοι θα διδαξουν την υλη μου απάντησαν: " Δεν μας επιτρεπεται να σας πουμε".... (What a F@@@@ που λεει και το γνωστο ασμα)...

Link to comment
Share on other sites

εμενα τουλαχιστον το τελευταιο που με ενδιαφερει ειναι το ποιος θα με ΄΄διδαξει΄΄...........μονο η τιμη με ενδιαφερει........

 

αν δεν ηταν υποχρεωτικο το μονο που δεν θα εκανα, ειναι σεμιναρια.............

 

ας αρχισει επιτελους η διαδικασια, γιατι απο οτι καταλαβα παλι το ΤΕΕ, ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΣΕ............

 

γιατι δεν εστελνε την διασημη ΄΄υλη ΄΄ εδω και 2 μηνες στα ΚΕΚ;;;;;

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Αλλοι θα εκπαιδεύονται και άλλοι θα πιστοποιούνται προσωρινοί.....Το απόλυτο αλλαλούμ. Την ίδια μέρα που άρχισε η πρόκληση στα ΚΕΚ για την ύλη, ανακοινώθηκε η πρόσκληση για 5ετους προσωρινούς. Μιλάμε για γέλια και για κλάματα η υπόθεση.

Τίποτα, σαχλαμάρες είναι όλα αυτά. Η ύλη θα έπρεπε να είναι αναρτημένη δωρεάν....Σιγά τι θα διδάξουν πια...Αλλά θα μου πεις να μην φάνε και τα ΚΕΚ? Να μην φάει το ΤΕΕ?

Τη μέθοδο e-learning βέβαια δεν την ξέρουν. Τι να ξέρουν, είναι σαν να μιλάς στον μεσαίωνα για αεροσκάφη....Και είπαμε πρέπει να φάνε όλοι.....και να πληρώσουν οι μηχανικοί να "μορφωθούνε"

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

....Και είπαμε πρέπει να φάνε όλοι.....και να πληρώσουν οι μηχανικοί να "μορφωθούνε"

παιδιά, τα είπαμε αυτά .... πλέον η αγορά έτσι θα κινείται

πιστοποιήσεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.....είμαι νέος στο φόρουμ και θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα....ειμαι μηχανολόγος μηχανικός από ΤΕΙ..... πήρα το πτυχίο μου το 2009. για να γίνω(αν γίνεται βεβαία) ενεργειακός επιθεωρητής θα πρέπει να έχω 3 χρόνια εμπειρία στον χώρο και μεταπτυχιακό? επίσης θα πρέπει να παρακολουθήσω όλα τα σεμινάρια από το ΤΕ Ε και να δώσω εξετάσεις??

επειδή είμαι από ΤΕΙ δεν μπορώ να γραφτώ στο ΤΕ Ε. τι κάνω???

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο www.buildingcert.gr και ρίξε μια ματιά. Από ότι καταλαβαίνω δεν έχεις ασχοληθεί και είναι πολλά αυτά που πρέπει να σου γράψουμε.

Γενικά πρέπει να αποδείξεις 2ετή εμπειρία στο αντικείμενο, να παρακολουθήσεις 30 με 180 ώρες σεμιναρίων με αμοιβή από 250 μέχρι 1200 ευρώ περίπου, να δώσεις εξετάσεις και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.