Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαίωμα υπογραφής ΥΔΕ


Recommended Posts

καταρχάς το ΠΔ 108/2013 δεν ισχύει ακόμα , θα ισχύσει όταν θα εκδοθεί η αντίστοιχη ΚΥΑ.  Αλλά μην κολλάτε στα δικαιώματα υπογραφής , από το ΠΔ108 απορρέουν κ κάποιες νέες υποχρεώσεις που θα έχουμε,  εδώ κάποιες λεπτομέρειες

 

 

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς το ΠΔ 108/2013 δεν ισχύει ακόμα , θα ισχύσει όταν θα εκδοθεί η αντίστοιχη ΚΥΑ.  Αλλά μην κολλάτε στα δικαιώματα υπογραφής , από το ΠΔ108 απορρέουν κ κάποιες νέες υποχρεώσεις που θα έχουμε,  εδώ κάποιες λεπτομέρειες

Ποιος σου είπε οτι δεν ισχύει ? Εγώ έχω κάνει αναγγελία έναρξης σύμφωνα με το ΠΔ 108/2013 και έχω προμηθευτεί βεβαίωση αναγγελίας.Το λέω για άλλη μια φορά για εμάς τους Ηλ.Μηχ ΤΕ για εγκαταστάσεις ισχύουν τα όρια ισχύος που δίνει το ΠΔ 108/2013 ενω για μελέτες και επιβλέψεις ισχύουν τα όρια ανάλογα με τις άδειες Α και Β τάξης.

Edited by hektor
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε οτι δεν ισχύει ?

 

 Έκτορα,  δεν το ξέρω ότι ισχύει, εμείς από την ποσεη έχουμε αυτήν την ενημέρωση, ότι δλδ το ΠΔ108 θα ισχύσει μετά από ΚΥΑ,

 

 

 

Νίκο έχει βγει η ΚΥΑ από το καλοκαίρι...

 

Σταύρο, εάν έχεις την ΚΥΑ  ανέβασέτην  σε παρακαλω  

Link to comment
Share on other sites

δλδ για παραδειγμα, σε αδεια δομησης για κατοικια (ας πουμε μονοφασική εγκ/ση) ως Μηχ/γος Μηχ/κος ΤΕΙ μπορεις να υπογραψεις μελετη/επιβλεψη ηλεκτρολογικών ???

ενα θεμα που ενδιαφερει πολλους συναδελφους δεν απαντάται....

Link to comment
Share on other sites

ενα θεμα που ενδιαφερει πολλους συναδελφους δεν απαντάται....

 

Oχι μόνο εγκατάσταση .

Aπάντησα εδώ !

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη hektor για την παράβλεψη. Για εμας του Μηχανολογους ΤΕ ποιο το κέρδος λοιπον με το ΠΔ 108/2013 τελικά ? Τι κερδίζουμε στην ουσία ως Μηχανικοι και οχι ως τεχνίτες ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.