Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Και αυτο ειναι λυση αλλα:

-Πρεπει να βαλλεις μηδενικη συμφωνηθεισα

-Να βγαλλεις εντολη

-Να ξαναβαλλεις τη σωστη συμφωνηθεισα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όχι!!!!

Βάζεις κανονικότατα τη συμφωνηθείσα και εκδίδεις την εντολή.

Συμπληρώνεις το έντυπο της ΕΤΕ με τα στοιχεία κ.λπ., τον κωδικό πληρωμής, και ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ στο κουτάκι με το γενικό σύνολο. Πληρώνεις, τελείωσες....

 

Ανέβασα κι ένα πρόχειρο υπόδειγμα αυτού που εγώ ακολουθώ...

Σιγά - σιγά θα το καταλάβουν όλα τα υποκαταστήματα της ΕΤΕ.

post-15892-0-28615900-1334934502_thumb.jpeg

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνετε "φασαρία" να σας το δεχθούν.....

Αν δεν πιάσει αυτό, ανοίξτε άλλο λογαριασμό σε άλλο υποκατάστημα....

Μάλλον τα δέχεται και η Πειραιώς (αν δεν κάνω λάθος).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα στην τράπεζα δείχνεις την εντολή πληρωμής ή γράφεις μόνος σου τον κωδικό όπως στο χαρτί που μας έδειξες?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην ΕΤΕ μπορεί να πληρωθεί.

Αν θέλεις την άποψή μου, σωστά δεν τα δέχονται διότι είναι εντολή πληρωμής συγκεκριμένου ποσού.

Δεν είναι ένα χαρτί που δίνεις στον πελάτη να πληρώσει.

Καταθέτης είναι ο πελάτης. Οπότε....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο τράπεζες μου ζήτησαν αναγκαστικά το pdf εντολής και φυσικά το σύνολο € να είναι ίδιο με το 4τυπο, στη μία μάλιστα τα συνέραψε η ταμίας μαζί!!! Έχει έρθει εγκύκλιος μου είπαν.

Ιάσονα που είναι η τράπεζά σου; Με βλέπω να ξεκινάω να κατεβαίνω συχνά Ν. Προάστια (ευκαιρία τώρα που έφτιαξε και ο καιρός 8-) 8) 8-) )

Link to comment
Share on other sites

Ιάσονα στην τράπεζα δείχνεις την εντολή πληρωμής ή γράφεις μόνος σου τον κωδικό όπως στο χαρτί που μας έδειξες?

 

Όχι, δεν εμφανίζω το χαρτί της εντολής.

Εξάλλου ποτέ μέχρι σήμερα (δηλαδή και εκτός 3843 ή 4014) δεν έδειχνα (δεν το ζήταγαν) το χαρτί της εντολής.

Τόσα χρόνια οι ..."μάγκες" της ΕΤΕ μας δέσμευαν τις αμοιβές για 20 ή για 10 κ.λπ. ημέρες.

Τώρα τους κακοφαίνεται να μην παίρνουν τίποτα.

 

 

Σε δύο τράπεζες μου ζήτησαν αναγκαστικά το pdf εντολής και φυσικά το σύνολο € να είναι ίδιο με το 4τυπο, στη μία μάλιστα τα συνέραψε η ταμίας μαζί!!! Έχει έρθει εγκύκλιος μου είπαν.

Ιάσονα που είναι η τράπεζά σου; Με βλέπω να ξεκινάω να κατεβαίνω συχνά Ν. Προάστια (ευκαιρία τώρα που έφτιαξε και ο καιρός 8-) 8) 8-) )

 

Να σου δώσουν την εγκύκλιο!!! Είναι παράνομο αυτό που κάνουν!!!! Χρειάζεται καταγγελία!!!! Στείλε και στην τρόϊκα ένα ...σημείωμα.

ΕΤΕ υποκατάστημα Ελληνικού (Ιασωνίδου) καλοδεχούμενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την είχαν δείξει και έλεγε πως πρέπει η κατάθεση να είναι ίδια με την εντολή πληρωμής. Παλιά, προ εφαρμογής του Ν3919.

Είναι εσωτερική εγκύκλιος της ΕΤΕ.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.