Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Επαναλαμβάνω (για την κρισιμότητα αυτής της λεπτομέρειας):

 

Τόσα χρόνια οι ..."μάγκες" της ΕΤΕ μας δέσμευαν τις αμοιβές για 20 ή για 10 κ.λπ. ημέρες.

Τώρα τους κακοφαίνεται να μην παίρνουν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω πως η ΕΤΕ πράττει ορθά και δεν το κάνει για λόγους εκδίκησης.

Αφού κάποιος θέλει να πληρώσει μόνο το υπέρ ΤΕΕ, γιατί να μην βγάλει εντολή πληρωμής μόνο για αυτό το ποσό και να κάθεται να μαλλώνει με τον κάθε υπάλληλο της ΕΤΕ;

Ο χρόνος είναι χρήμα και σαφώς ο χρόνος να κάνει την εντολή πληρωμής είναι λιγότερος από το μάλωμα στον γκισέ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι πολύ σωστός σε αυτό που αναφέρεις!!!

 

Αυτοί οι περίεργοι ...τύποι είναι;;;; Κάποιος δεν πρέπει να τους τα χώσει;;;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δύσκολο είναι να μας δοθεί η δυνατότητα να κάνουμε τις καταθέσεις των κρατήσεων (ΤΕΕ και ΕΜΠ-ΤΣΜΕΔΕ) μέσω e-banking ?

Γιατί δεν το κάνουν ???

 

Ακόμη και τον λογαριασμό της "τελευταίας" υπηρεσίας μπορούμε πλέον να πληρώνουμε, τις κρατήσεις γιατί όχι???

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτέρα θα πάω κι εγώ στην ΕΤΕ και θα σας πω. Θα έχω και τα 2 χαρτιά μαζί μου. Θα εμφανίσω πρώτα το κανονικό (με όλα τα νούμερα) και αν δεν δεχτεί να πληρώσω μόνο τις κρατήσεις, τότε θα εμφανίσω αυτό με τη μηδενική αμοιβή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος μηχανικός και έχω αναλάβει μία νομιμοποίηση αυθαιρέτου εκτός σχεδίου χωρίς οικοδομική άδεια μιας αποθήκης 50τμ χωρίς άλλες παραβιάσεις.

 

Ποια είναι η αμοιβή μου;

 

 

Τι είναι απαραίτητο από τα παρακάτω για να ολοκληρωθεί η νομιμοποίηση;

 

Αυτοψία, συλλογή στοιχείων

Επεξεργασία, διεκπεραίωση, παρακολούθηση ρύθμισης, κ.λπ.

Τοπογραφικό διάγραμμα εξαρτημένο από το κρατικό σύστημα συντεταγμένων ΕΓΣΑ 87'

Αποτύπωση κτιρίου

Αποτύπωση φέροντος οργανισμού

Έλεγχος στατικής επάρκειας

Έλεγχος Η/Μ εγκαταστάσεων

Link to comment
Share on other sites

 

Αν στελνει ακομα λιστα το ΤΕΕ στο τελος του χρονου το περνας τοτε και τελειωσε η υποθεση...

 

Αυτη η λιστα τι ειναι? Το ξαναακουσα προσφατα, αλλα σε εμενα το ΤΕΕ ποτε δεν εχει στειλει τιποτα τετοιο... :shock:
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.