Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Και γω το παθαίνω!

Κι αυτός ο Ιάσονας ρε παιδί μου, με το που γίνεται ερώτηση, τσούπ, να απαντήσει. Άσε και καναν άλλον... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είμαι οφ τόπικ αλλά συνάδελφοι αν υπάρχει άποψη επί του θέματος.

http://www.michanikos.gr/topic/24733-%CF%83%CF%84%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%AE%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%82/page__st__20

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και γω το παθαίνω!

Κι αυτός ο Ιάσονας ρε παιδί μου, με το που γίνεται ερώτηση, τσούπ, να απαντήσει. Άσε και καναν άλλον... :mrgreen:

 

Θα το κάνει ο φίλος μου, μην ανησυχείς......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Κατάθεση για αμοιβή μηχανικού που δεν περνά από το σύστημα αμοιβών ,αλλά είναι πάνω από 1500 €, μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε τράπεζα ;Από το ΤΕΕ μου απάντησαν μόνο στην Εθνική και είμαι σίγουρη ότι κάνουν λάθος.Τι πιστεύετε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση αν περνάει ή όχι από το σύστημα αμοιβών. Εφόσον οι κρατήσεις ΤΕΕ καταργήθηκαν και οι εισφορές υπέρ ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ μπορούν να πληρωθούν πλέον ξεχωριστά, δεν υπάρχει κανένας λόγος κατάθεσης αμοιβής στην Εθνική. Από εκεί και πέρα, ο νόμος λέει ότι οι συναλλαγές άνω των 1500 ευρώ (είτε μιλάμε για αμοιβή μηχανικού είτε για αμοιβή καντηλανάφτη) πρέπει να γίνονται με επιταγή ή με κατάθεση σε οποιαδήποτε τράπεζα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πότε επιτέλους οι απαντήσεις που δίνουν από το ΤΕΕ θα είμαστε σίγουροι ότι είναι σωστές και υπεύθυνες;

 

Όταν έχουν ΣΟΒΑΡΕΣ κυρώσεις αυτοί, -ες που δίνουν τις απαντήσεις!!!

 

ΕΝΤΙΤ:

 

Δηλαδή ΠΟΤΕ!

Edited by architect_duth
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.