Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβές


Recommended Posts

Δώστου συγχαρητήρια εκ μέρους μου!

Πολύ καλά κάνει!

Φτάνει πιά με αυτούς τους μ@λ@κες που αποφασίζουν για μας χωρίς εμάς....

Στην πρώτη οικοδομική άδεια θα βάλω συμφωνηθείσα αμοιβή 150 ευρώ (το αποφάσισα και να πάνε να μ@μηθούνε...).

Τα υπερβολικά χαμηλά ποσά όμως δεν παραείναι ύποπτα? Θέλω να πω ότι άλλο να κόβεις πχ μισή απόδειξη και άλλο να κόβεις 150 κλπ. Μπορεί να σε βάλει η εφορία στο μάτι και να σου τη στήσει με κάποιον τρόπο (δεν ξέρω τι παίζει με αυτά αλλά δεν τους έχω για τόσο μ@λ@κες να βλέπουν τέτοιες αποδείξεις και να το "τρώνε" ότι τόσα συμφώνησες)...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο.

Για άδεια πολυκατοικίας 4 ορόφων, οι νόμιμες π.χ. συνολικά ήταν 20.000 ευρώ. Τώρα θα γίνουν όμως 5.000 και τελειώσαμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Στις αμοιβές, στην καρτέλα Ομάδα έργου, Το πεδίο Υπόλοιπο αμοιβής και Υπόλοιπο ΦΠΑ σε τί χρησιμεύει?

 

Βάζεις τα συμφωνηθέντα ποσά στην Αμοιβή και το ΦΠΑ Αμοιβής και στα περνάει αυτόματα στο Υπόλοιπο αμοιβής και Υπόλοιπο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Ιασωνα μαζι σου ειμαι! Συμφωνω με ολα αλλα για την εξασφαλιση της πλευρας σου πρεπει το συμφωνητικο να υποβληθει σε ΔΟΥ διαφορετικα δεν εχει ισχυ στα δικαστηρια.

Τωρα το πρωι ξαναρωτησα στην εφορεια μου και μου ειπαν πως τα παμε μεσα σε 10 ημερες απο την υπογραφη και μεχρι 20 Φλεβαρη του επομενου ετους στελνουμε μεσω ιντερνετ και κατασταση συγκεντρωτικη.

Παραδεχτηκαν παντως πως ειναι λιγο στο φλου ολα αυτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ότι από 01/01/2012 πρέπει οι πληρωμές για ποσά άνω των 1.500 € (με ΦΠΑ)

να γίνονται μόνον ηλεκτρονικά δεν το έχεις ακούσει ποτέ;

 

Αυτό καινούριο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινωθεί εδώ και δύο χρόνια από το Υπουργείο Οικονομικών για όλες τις συναλλαγές όλων των φορολογούμενων!

Link to comment
Share on other sites

Μόνον ηλεκτρονικά εννοείς προφανώς, να γίνεται μέσω τραπέζης. Όντως πας με κατάθεση στην τράπεζα ή με επιταγή (πάλι δηλαδή από τράπεζα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.