Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ν.4014/11 Δήλωσε κανένας ?


Recommended Posts

Στο τηλεφωνικό κέντρο μια χριστιανή μου είπε πως δε μπορώ να το υποβάλω έτσι κι αλλιώς ακόμα, από τη στιγμή που δεν έχουν καθοριστεί οι αμοιβές μηχανικού, Δεν έχω πατήσει το κουμπάκι 'υποβολή δήλωσης' οπότε δε μπορώ να το τσεκάρω έτσι κι αλλιώς.

 

Επίσης, γνωρίζετε πού στην ευχή υποβάλουμε τη δήλωση μηχανικού ότι έχουμε τα στοιχεία που θα μας ζητηθούν (μελέτες σχέδια κλπ) ώστε να πάρουμε με διαδικασίες εξπρές τη βεβαίωση νομιμοποίησης για επικείμενη μεταβίβαση ακινήτου; (υποτίθεται υποβάλεται ηλεκτρονικά αλλά δεν είδα πουθενά χώρο για uploading τέτοιας βεβαίωσης).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι ρε γμτ πανω που ελεγα οτι δεν θα βγει.....

ελπιζω να μην ειναι πανω απο 2500 !!!

κοινωνικη πολιτικη !!!

 

 

και τωρα σοβαρα ελπιζω ναναι τμηματικη μην μας σκισει η φορολογια φετος....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αίτηση το έχω κι εγώ απορία. Πριν καταλήξουν στο "ηλεκτρονικά", είχαν πει ότι θα τα πηγαίνουν είτε στην πολεοδομία, είτε στο ΚΕΠ αφού πρώτα είχε (η αίτηση) το γνήσιο της υπογραφής. ΤΩΡΑ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ???

Link to comment
Share on other sites

θα πηγαινεις στο ΚΕΠ κανονικα.....εγω το βλεπω οτι ασχετα που θα πανε ολα ηλεκτρονικα....οταν ολοκληρωθει η διαδικασια θα μας ζητηθει να παραδωσουμε ολα τα στοιχει στην πολεοδομια ναναι στο αρχειο

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο και σχετικό...

 

Δεν έχει να κάνει με την διαδικασία μας, αλλά σε άλλου είδους διαδικασία (ίδρυση εταιρείας μέσω υπηρεσίας μιας στάσης) που όλα τα έγγραφα υποβλήθηκαν ηλεκτρονικά (σκαναρισμένα), στο τέλος ο φυσικός φάκελλος (τα original έγγραφα) υποβλήθηκε στην Αρμόδια Υπηρεσία. Ίσως κάτι τέτοιο να ισχύσει και στη δική μας περίπτωση....

 

 

Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Και κάνοντας τη πρώτη τακτοποίηση σε αυθαίρετο πήγα να πληρώσω το τέλος (500€) στη τράπεζα.

 

Λοιπόν.... στη Πειραιώς έχει ανοίξει το σύστημα αλλά δεν δεχόταν πληρωμή (το σύστημα)

στην Παγκρήτια δεν είχαν τη πληρωμή του τέλους καθόλου στο σύστημα (και δεν ήξεραν κάτι)

 

και καταιδρωμένος αφού θέλω να δώσω λεφτά στο κράτος και δεν με αφήνουν πήγα στην Εθνική.

Μου ζήτησαν προυπόθεση να έχει ο ιδιοκτήτης αριθμό λογαριασμού στη τράπεζα.

 

ΕΛΕΟΣ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κωδικό αμοιβών. Πατάς υποβολή και το παίρνει. Μην περιμένετε παίδες, στέλνετε δηλώσεις, ο νόμος αν και μπάχαλο μας καλύπτει, όπως και το σύστημα του ΤΕΕ που δέχεται την υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά τα "νόμιμα" των κρατήσεων τουλάχιστον θα τα μάθουμε κάπως;

Γιατί εμένα συνάδερφος μου είπε: για 50τμ χωρις Ο.Α. εκτός σχεδίου

τοπογραφικό και όλη η διαδικασία 500 ευρώ. Το βρίσκω εξευτελιστικό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.