Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιβολή κυρώσεων σε προσωρινό ενεργειακό επιθεωρητή


fraafr

Recommended Posts

Πως ειναι δυνατον να πιαστει καποιος που δινει πλαστογραφημενα στο Photoshop ΠΕΑ?

Ουτε καν σφραγιδα δικη του δινει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Για τα πλαστά νομίζω έχουμε συζητήσει και σε άλλα post. Όταν αποφασίσουν από το ΥΠΕΚΑ να κάνουν επαλήθευση στις ΔΟΥ θα μάθουμε αν πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά ή για ευρύτερο πρόβλημα.

 


Πάντως βρε παιδιά , κοιτώ του ελέγξανε ΠΕΑ του 2011?. Θεωρώ σε όποιον και αν κοιτάξουν ΠΕΑ του τότε θα δούν κάποια μαργαριτάρια. Ακόμα και η ΕΥΕΠΕΝ στην αρχή από υπάλληλο σε υπάλληλο έδινε διαφορετικές απαντήσεις κάτι απόλυτα λογικό αφού το ΠΕΑ ήταν κάτι καινούργιο και οι προσεγγίσεις όλων και λίγο υποκειμενικές. 

Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να τιμωρηθεί κάποιος αν κάτι του ξέφυγε το 2011. Τώρα βέβαια κατηγορία αυτοματισμών Α δείχνει ένα είδος δόλου. Αλλά δεν είχε άλλη παράβαση? Μόνο τίς κατηγορίες αυτοματισμών?

 

Δεν νομίζω να μην υπάρχει ανοχή σε αυτό το θέμα. Το πρόστιμο έπεσε για λανθασμένα στοιχεία σε 36 ΠΕΑ.

Άρα υποθέτω πως είτε όλα ήταν με το ίδιο XML είτε είχε κάνει πολύ περισσότερα και τα 36 από αυτά ήταν με λανθασμένα στοιχεία.

Γι' αυτό κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε και από εκεί και πέρα ελπίζουμε πως δεν μας έχει ξεφύγει τίποτα.

Δεν είμαστε θεοί, λάθη κάνουμε όλοι. Υπάρχουν όμως τα ανθρώπινα λάθη και υπάρχουν και τα εσκεμμένα "λάθη".

Για τα πρώτα αυτό που μπορούμε να κάνουμε είναι να είμαστε πιο προσεκτικοί καθώς και να συμβουλεύουμε τους συναδέλφους ώστε να τα αποφύγουν όταν δούμε πως θα τους ξεφύγει κάτι.

Τα εσκεμμένα λάθη τα περιορίζει η συνείδηση του καθενός και το πρόστιμο.

Edited by sdim
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό λέμε ότι δε γίνονται έλεγχοι, τώρα μας πειράζει ότι γίνονται μόνο οι εύκολοι έλεγχοι;

 

 

 

δεν είπα ότι με πειράζει, έκανα απλά μια διαπίστωση...

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να πιαστει καποιος που δινει πλαστογραφημενα στο Photoshop ΠΕΑ?

Ουτε καν σφραγιδα δικη του δινει...

Η σφραγίδα δική του, το περιεχόμενο του ΠΕΑ επεξεργαζόταν στο Photoshop αλλάζοντας φωτό και στοιχεία. Δηλ. έδινε ΠΕΑ τα οποία δεν έβγαιναν από το buildingcert.

Link to comment
Share on other sites

Και αφού την κάνει που την κάνει την καγκουριά, γιατί να μην πειράξει και την σφραγίδα ώστε να μην υπάρχει κάποιο δικό του στοιχείο ενοχοποίησης;;;

Link to comment
Share on other sites

Και αφού την κάνει που την κάνει την καγκουριά, γιατί να μην πειράξει και την σφραγίδα ώστε να μην υπάρχει κάποιο δικό του στοιχείο ενοχοποίησης;;;

Ελα μου ντε, αυτο αναρρωτιεμαι κι εγω...

Δηλαδη ειναι τοσο μα τοσο ηλιθιος που φωτοσοπαρει ΠΕΑ με δικη του σφραγιδα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.