Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξάρτηση με ΕΓΣΑ '87


Recommended Posts

Στο Α θα έκανες και χωρίς τον νέο νόμο τοπογραφικό. Η διαφορά είναι στην απαίτηση εξάρτησης στο ΕΓΣΑ.

 

Στο Β δεν χρειαζόταν τοπογραφικό και δεν χρειάζεται για την μεταβίβαση.

 

Συνάδελφε δεν με ενδιαφέρει η μεταβίβαση. Η βεβαίωση του Ν4014 με ενδιαφέρει....

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η βεβαίωση του Ν4014 δίνεται και αφορά τη μεταβίβαση.

 

Νομίζω ότι το θέμα με την απαίτηση ή μη εξαρτημένου τοπογραφικού στο ΕΓΣΑ87 έχει διευκρινιστεί πλήρως.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

terry ο σύλλογος μας προσπαθεί για το ΕΓΣΑ87 τα πάντα όλα

 

Το τι λέει ο μητσοτάκης και ο σιφουνάκης πρόβλημα τους. Ισχύουν ακόμη οι νόμοι περί προδιαγραφών.

Edited by kasvan
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χτες, η τροπολογία που κατ.....

 

Δες ZAVI για το όριο του 2% για τα παλιά τοπογραφικά σύστασης, και κάνε όλους τους απαιτούμενους χαρακτηρισμούς σε όποιους το αμφισβήτησαν διαχρονικά.

 

Αυτή η τροπολογία συνάδελφε έχει ψηφιστεί? είναι σε κάποιο νόμο? Γιατί εγώ διαβάζω διαβάζω και τελικά ανηνέμερωτη είμαι. Υπάρχει σε κάποιο επίσημο σάιτ? πχ στο ΥΠΕΚΑ?

Για μια βεβαίωση εντός σχεδίου με οικοδομική άδεια το 2009 σε οικισμό προ του 23, για μια γονική παροχή θα θέλω τελικά νέο τοπογραφικό ?

Edited by TITIKA
Link to comment
Share on other sites

Τιτικα υπομονή, ακόμα δεν έγινε ΦΕΚ.Ψαξε στο φόρουμ να βρεις το τελικό κείμενο και αποφασίζεις αν θες να περιμένεις ή όχι τη δημοσίευσή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

Όσον αφορά ένα τοπογραφικό σε ΕΓΣΑ το οποίο θα το ανεβάσω στο σύστημα του ΤΕΕ, χρειάζεται να θεώρησω την ημερομηνία του τοπογραφικού (σε ΚΕΠ ή πολεοδομία)?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.