Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μοτοσυκλέτες


sundance

Recommended Posts

Το γυμνό χίλια δε το θες για ταχύτητα, το θες για ροπή στις χαμηλές στροφές και προορίζεται για χρήση μέσα στην πόλη.

 

Συνάδελφε,  απαντάς σε κάποιον που έγραψε πριν 2 χρόνια.Όχι ότι εχω πρόβλημα να αναζωπυρωθεί το θέμα.Ξεκίνησα με Glera Runner 125SP, μετά πήγα σε Kawasaki KLE 250 Anhelo,στην συνέχεια Suzuki GSR 600 και τώρα είμαι πανευτυχής κάτοχος μίας Kawasaki ZX10R Ninja.Έρωτας!

 

20140921_133358.jpg

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

απαντώ γενικά σε όσους έχουν αυτή την εντύπωση, ότι δηλαδή τα μεγάλα μηχανάκια (street - supersport) είναι δύσχρηστα μέσα στην πόλη κλπ. πέρα από την ευελιξία που σου προσφέρει η υπερεπάρκεια αλόγων, υπάρχει μεγαλύτερη ευστάθεια και καλύτερος έλεγχος δεδομένου ότι έχουν πραγματικό συμπλέκτη (συχνά υδραυλικό) και πραγματικά φρένα. τα παπιά και τα σκούτερ που υποτίθεται είναι πιο εύκολα να τα μάθεις νομίζω πως είναι τελικά τα πιο δύσκολα και τα πιο επικίνδυνα.

 

εγώ ξεκίνησα με το spada της honda και τώρα CBR1000RR.

 

βάλε λίγο χρωματάκι στο νίτζα! πολύ μαύρο το έχεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αν καποτε αγορασω μηχανοκινητο δικυκλο, θα ειναι 99% μηχανη trial. Aν παραμεριζα την λογικη και τον φοβο του να εισαι εκτεθειμενος στο δρομο θα εφευγα βουρ για ενα naked street...Αν το πηγαινα με value for money οποιονδηποτε γιαπωνεζο, αν ηθελα κατι ιδιαιτερο μια speed triple ή μια monster  :smile:

Link to comment
Share on other sites

Πεθαίνω! Σβήνω! Χάνομαι! Τη θέλω! (ούτε για γυναίκα δεν κάνω έτσι)

 

Και πώς κάνεις δηλαδή για τις γυναίκες?

 

 

Αν καποτε αγορασω μηχανοκινητο δικυκλο.....

Aν παραμεριζα την λογικη και τον φοβο του να εισαι εκτεθειμενος στο δρομο...

Αν το πηγαινα με value for money...

Aν ηθελα κατι ιδιαιτερο...

 

Aν, αν, αν.... μήπως πρέπει να παραμερίσεις αυτό το φόβο και να ελέγξεις και πειραματικά αυτές τις υποθέσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.