Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ξεκάθαρες απαντήσεις για τον υπολογισμό προστίμου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν δεν εχουν συσταση 1 δηλωση για τα 3......αν εχουν συσταση 3 δηλωσεις.....εγω θαβαζα 1 φορα την παραβαση της αλλαγης θεσης και θα γραφα και στην τεχνικη εκθεση των αλλων 2 οτι υπαρχει αλλαγη θεσης που εχιε δηλωει στην ταδε δηλωση...........

 

υγ η αλλαγη ναναι σημαντικη......γιατι πχ εχω περιπτωση μετακινησης 5 εκ !! αυτη σαν να μην υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

ναι 3 σιγουρα......και το θεμα σου ειναι αν στην νεα θεση ειναι ΝΟΜΙΜΗ....δλδ αν οντως εκει μπορουσες να μπει το κτιριο.....αλλοως κοιτας αν παραβιαζει και ποσα τ.μ πλαγια ορια κτλ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με τις παρατηρήσεις του συναδέλφου akius.

Link to comment
Share on other sites

ναι 3 σιγουρα......και το θεμα σου ειναι αν στην νεα θεση ειναι ΝΟΜΙΜΗ....δλδ αν οντως εκει μπορουσες να μπει το κτιριο.....αλλοως κοιτας αν παραβιαζει και ποσα τ.μ πλαγια ορια κτλ

 

εαν παραβιάζει τα πλάγια όρια?

η επιφάνεια του κτιριου που παραβίαζει τα πλάγια όρια (εστω 10μ Χ 0,20μ.= 2τμ) θεωρείται ως υπέρβαση δόμησης κι ας έχει το οικόπεδο υπόλοιπο δόμησης?

Link to comment
Share on other sites

βαζεις υ.δ <50% που στην ουσια ειναι συντελεστης ΜΟΝΑΔΑ επομενως δνε αυξανει το προστιμο.....

 

 

χωρις υ.δ βαζουμε ΜΟΝΟ οταν εχουμε σαν ΜΟΝΑΔΙΚΗ υπεραβαση το υψος

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα οικόπεδο έχω μια αποθηκούλα 4τ.μ. η οποία είναι έτοιμη μεταλλική (αγορά από Praktikier). Ο ιδιοκτήτης την έστησε μόνος του. Είναι ωραία πάντως :mrgreen: . Ερώτηση: Γίνεται να ενταχθεί στο 4014; Θέλει να πάρει ρεύμα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.