Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γιατί δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα στο ΤΣΜΕΔΕ Αθηνών?


christos_ioannina

Recommended Posts

Εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με το ΤΣΜΕΔΕ της Αθήνας για να μου στείλουν μια βεβαίωση απαλλαγής από ΟΑΕΕ και το σηκώνουν καν! Στο ΤΣΜΕΔΕ Ιωαννίνων μου είπαν πως δεν βγάζουν αυτοί τέτοια βεβαίωση και πως πρέπει να μιλήσω με το ΤΣΜΕΔΕ Αθηνών. Στο μεταξύ περνάει ο καιρός και μη έχοντας τη βεβαίωση δεν μπορώ να ανοίξω νέα δραστηριότητα στην Εφορία και να κάνω τη δουλειά μου! Καλά τι μπουρδέλο είναι αυτό το κράτος και αυτό το ταμείο???Και πως θα γίνει η δουλειά αν δεν απαντήσουν αυτοί??

Link to comment
Share on other sites

έχεις αυτή την απορία γιατί πολύ απλά δεν έχεις επισκεφτεί το ΤΣΜΕΔΕ στην Αθήνα. Δεν το σηκώνουν γιατί γίνεται ΧΑΜΟΣ και υπάρχουν και αρκετά ΖΩΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να σηκώσουν τηλέφωνο. Ούτε μέσω ΚΕΠ μπορεί να γίνει το παραμικρό αν και υποχρεούνται. Η κατάσταση στο ΤΣΜΕΔΕ είναι εκτός ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και μια εβδομάδα προσπαθώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά με το ΤΣΜΕΔΕ της Αθήνας για να μου στείλουν μια βεβαίωση απαλλαγής από ΟΑΕΕ και το σηκώνουν καν! Στο ΤΣΜΕΔΕ Ιωαννίνων μου είπαν πως δεν βγάζουν αυτοί τέτοια βεβαίωση και πως πρέπει να μιλήσω με το ΤΣΜΕΔΕ Αθηνών. Στο μεταξύ περνάει ο καιρός και μη έχοντας τη βεβαίωση δεν μπορώ να ανοίξω νέα δραστηριότητα στην Εφορία και να κάνω τη δουλειά μου! Καλά τι μπουρδέλο είναι αυτό το κράτος και αυτό το ταμείο???Και πως θα γίνει η δουλειά αν δεν απαντήσουν αυτοί??

 

Και γιατι δεν ειπες σε αυτους στο ΤΣΜΕΔΕ Ιωαννινων να παρουν τους συναδελφους τους τηλεφωνο και να σε εξυπηρετησουν? Γι'αυτο το λογο βρισκονται εκει. Και κυριως εκεινος ο βλακας με τα γυαλια που σε κοιταει λες και του εβρισες τη μανα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν μπεις εδώ http://www.tsmede.eu/%CE%A5%CF%80%CE%B5%CF%8D%CE%B8%CF%85%CE%BD%CE%BF%CE%B9%CE%A4%CE%BC%CE%B7%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD/tabid/305/language/el-GR/Default.aspx

θα δεις ποιες ώρες θα πρέπει να παίρνεις σε κάθε τμήμα για να έχεις πιθανότητα να απαντήσουν στο τηλέφωνο. Από τότε που το εφάρμοσα, η αλήθεια είναι ότι όντως κάποιος σήκωσε το τηλ κ πήρα τις πληροφορίες που ήθελα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα παίρνω τηλέφωνο και δεν απαντουν. Μέσα στις ώρες που λέει η συγκεκριμένη ιστοσελίδα παίρνω. Από βδομαδα πάω πάλι ΤΣΜΕΔΕ γιατί πλησιάζει ο καιρός που πρέπει να κόψω ΑΠΥ και αν δεν στειλουν το χαρτί δεν μπορώ να ανοίξω νέα δραστηριότητα γκρρρ!!

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη βδομάδα και μετά απο αρκετές προσπάθειες τους πέτυχα. Έχει μειωθεί το προσωπικό μου είπαν και αυξήθηκε η "πελατεία" , γι' αυτό η καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ακόμα να τους πετύχω!!!Είμαι κολλημένος με ένα ακουστικό στο αυτί! Πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Ιωαννίνων σήμερα το πρωί και μου λέει πως μόλις τώρα μίλησα με αυτούς. Πήρα ακριβώς εκείνη τη στιγμή και πάλι δεν απάντησαν!! Ούτε σε email απάντησαν, τώρα θα δοκιμάσω και το fax...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει, καμμία δυνατότητα επικοινωνίας δεν υπάρχει και απο το ΤΣΜΕΔΕ Ιωαννίνων μου λένε πως ότι τηλέφωνα έχω εγώ έχουν και αυτοί και δεν μπορούν επίσης να επικοινωνήσουν!Είμαι έξω από τα ρούχα μου πραγματικα!!! Δηλαδή πρέπει να πάω Αθήνα και να πληρώσω σε μεταφορικά το 1/4 των χρημάτων που είναι να πάρω με τη νέα δραστηριότητα που ανοίγω?Πάμε καλα?????Γιατί δεν τα κλείνουν τα γραφεία στην Αθήνα να τελειώνουμε???

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγανακτούν και οι υπάλληλοι των περιφερειακών τμημάτων του ΤΣΜΕΔΕ από κει και πέρα τι άλλο να περιμένει κανείς. Αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν κάποιοι, ακόμα και σε τέτοια εποχή, να παραμένουν στο απυρόβλητο. Προσωπικά θα μιλήσω, 12 χρόνια ασφαλισμένος στο ΤΣΜΕΔΕ όσες φορές χρειάστηκα κάτι δεν απάντησε ποτέ κανείς. ΟΙ γραμμές μονίμως απασχολημένες. Κατά τα άλλα θέλουν και αύξηση εισφορών. Δεν επεκτείνομαι γιατί υπάρχει άλλο τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.