Μετάβαση στο περιεχόμενο

νόμιμη αμοιβή και δυνατότητα έκπτωσης εώς 30-40%


Recommended Posts

εγω σε συμφωνητικο το πρωτο με εκπτωση που κανω γραφω οτι ειναι 1 ξαδελφη της πεθερας μου.......φανταζομαι οτι οταν το δουν στο τεε θα καταλαβουν ποσο @@@@ ειναι με αυτες τις διαδικασιες....

 

και οταν με ρωτησουν στο τεε γιατι τοσο μεγαλη εκπτωση.....θα τους πως........πεθερα μονο εγω εχω?

Link to comment
Share on other sites

εκει που γραφω ονομα πελατη εγραψα η οποια ειναι πρωτου βαθμου συγγενειας με την μητερα της γυναικας μου και εγραψα και τα στοιχεια της

 

και στον αδερφο μου που θα παω ενα με 100+φπα θα γραψω......αδελφος εκ πατρος και μητρος

 

φανταζομαι σε αυτο που κανω για τον εαυτο μου να μην χρειαζεται να δικαιολογησω γιατι ειναι 100+φπα

Link to comment
Share on other sites

100+ΦΠΑ ?

 

Στη θέση σου, ιδίως για τον αδερφό μου και τον εαυτό μου,θα έβαζα 1 €.

 

 

εχειλεφτα μην τον υποτιμησω :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

akius σκέψου να σε καλέσουν να δικαιολογήσεις γιατί έβαλες 100+φπα στον εαυτό σου, εννοώντας γιατί έβαλες τόσα πολλά! χαχα!

 

άσχετο: επειδή έκατσε ΗΧ τις αδερφής της μάνας μου, ο 3919 ισχύει και για 3843? Μπορώ να κόψω ΑΠΥ πχ 10 ευρώ και να πληρώσω ΦΕΜ και ΦΠΑ επί αυτού του ποσού? Η πάω αναγκάστικά με ελάχιστη 232+ΦΠΑ, κατάθεση σε ΕΤΕ και τα γνωστά?

Link to comment
Share on other sites

ιδιωτικα συμφωνητικα δεν ειναι μονο για 4014....απλα δνε ξερω μην εχεις θεμα στην πολεοδομια οταν πας την αιτηση και δουν μικρες αμοιβες μηχανικου

Link to comment
Share on other sites

Της πέφτει λόγος της πολεοδομίας? Αυτή ούτε κρατήσεις έχει να παίρνει ούτε φόρους. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι δεν ξέρω καν αν υπάρχει στο σύστημα δυνατότητα εισαγωγής συμφωνηθείσας αμοιβής για εργασία με 3843. Το κόβω να μη γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε το παιδιά. Όπως είπα ρώτησα χθες στον Περισσό. Δεν έχει αλλάξει τίποτα. Θέλει κατάθεση στην ΕΤΕ και ελέγχουν κανονικά αμοιβές όπως πάντα για 3843.

akius η πεθερά σου με την ξαδέρφη της, έχουν συγγένεια 4ου βαθμού και όχι 1ου. Άσε που όταν λένε ότι θα καλούμαστε σε κάποιες περιπτώσεις να δικαιολογούμε την χαμηλή αμοιβή, δε νομίζω ότι θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν τέτοιου είδους δικαιολογίες. Δικαιολογίες που έχουν να κάνουν καθαρά με την εργασία που απαιτεί η μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.