Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

......και φοβάμαι μην φωνάξει ΠΑΟΚ ο μικρός

 Μου θύμισες περίπτωση φίλου Αρειανού που είχε πάει με το γιό του σε αγώνα στο Καραϊσκάκη.

Είχε δασκαλέψει από πριν το μικρό να μην εκδηλώνεται υπέρ του Άρη γιατί υπήρχε κίνδυνος να φάνε ξύλο, οπότε ο πιτσιρικάς, για ξεκάρφωμα, το έπαιζε φανατικός γάβρος βρίζοντας το διαιτητή κάθε φορά που έδινε φάουλ υπέρ του Άρη.... 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ρε παιδιά ως γνήσιος μπασκετόφιλος πήγα πρόπερσι να δω ΠΑΟ-Φενερ και φώναζα για πλάκα κάθε τρεις και λίγο "Πάμε ρε Μητσάρα"

 

Το κωμικό της όλης υπόθεσης είναι ότι παρότι τα εισιτήρια μας ήταν για άσχετη θύρα, κάτι έγινε και μας έβαλαν σε μία δίπλα στη 13 αράξαμε εκεί για 5 λεπτά. Τόσο αντέξαμε τη μυρωδιά. Μετά μεταφερθήκαμε απέναντι όπου και είδαμε κανονικά τον αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Και στα λατινικά κύριοι . Είμαστε κυριλέδες εμείς . Τι είμαστε γαύροι που τον πίνουν από τις ουκρανές ? :mrgreen:

 

Αλλά γενικά γιά το ποδόσφαιρο ισχύει

 

O tempora , o mores 8-)

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη απόφαση δεν μπόρεσα να κλείσω μάτι χτες απο τη στεναχώρια... :(

Γενικά εχω πει οτι δεν ειναι σωστό να αφαιρετικά βαθμούς. Αλλα έτσι ειναι οι γαύροι με το που τους φτάσαμε και οπως πανε αυτοι θα χανανε το πρωτάθλημα έπεσαν τα μεγαλα μεσα του χοντρου. Αυτο εξοργίζει ακομη περισσότερο τον κόσμο. Τελικα μονο για φαπες ειναι οι γαύροι και του χρόνου και παντου. Θα μας βρείτε μπροστα μας με αυτα που κάνετε.

Υποστηρίζουμε Ελβετία Ουκρανία Τουρκία φανατικά να τελειώσει το μπόνους απο το 16 εισαγωγής στους ομίλους.. Εκει να σε δω χοντρέ!!

Τιμη και δόξα στη ντνιπερ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Πανόπουλε!

Αντιγράφω 

“...άμεσα να τοποθετηθούν κάμερες όχι μόνο στις κερκίδες αλλά και στην φυσούνα, στα αποδυτήρια και όπου αλλού χρειάζεται, για να μπορεί να ελέγχει η αστυνομία. Όχι αφαίρεση βαθμών αλλά τιμωρίες της έδρας, κάτι που πονάει πιο πολύ κάθε σωματείο. Και το πιο βασικό: όλες οι γηπεδούχες ομάδες να είναι 100% υπεύθυνες για την ασφάλεια τις έδρας τους, με σεκιούριτι και όχι αστυνομία στο γήπεδο. Και έτσι κάθε ομάδα να διαφυλάττει τα του οίκου της και να προστατεύει αυτή την έδρα της χωρίς να μπορεί να ρίξει τις ευθύνες αλλού». Ολη η ουσία της υπόθεσης “βία στα γήπεδα της Superleague” μέσα σε μια παράγραφο από τον Πανόπουλο.

Διαβάστε και τον επίλογό του, σε μια δημόσια τοποθέτηση μέσα από το Πρώτο Πρόγραμμα της Κρατικής Ραδιοφωνίας: “Θα διαφωνήσω με αυτό που ανέφερε ο πρόεδρος της Superleague, o κ. Μποροβήλος για μερική ευθύνη των παραγόντων. Είμαι της άποψης πως την αποκλειστική ευθύνη για ό,τι συμβαίνει στο ποδόσφαιρο την έχουμε εμείς οι ΠΑΕ. Εμείς είμαστε αυτοί που το έχουμε σχεδιάσει. Καμία αστυνομία, καμία πολιτεία... Εμείς είμαστε οι μόνο υπαίτιοι για το επίπεδο και την ποιότητα του Ελληνικού ποδοσφαίρου και κανένας άλλος

Αυτή είναι η λύση. 

Τα άλλα είναι λόγια του αέρα....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Οποίος ειχε την τύχη να παρακολουθήσει αγώνα στην Αγγλία θα καταλάβει αμέσως τη διαφορα σεκιουριτά με σεκιουριτά. Εκει ειναι ειδικοί εκπαιδευμένοι με το προνόμιο να συλλαμβάνουν δεν ειναι σαπιοκοιλιαδες σαν τους δικούς μας που βρήκαν δουλεια μέσω voucher και κάθονται σαν χανοι να βγει το μεροκάματο. Για έξω εχουν τους έφιππους που αν σου κανουν ντου ενας παίρνει σβάρνα 100 άτομα όχι τους ματατζηδες με τα σπρέι. Αν συγκρίνετε τα μέτρα καταστολής Αγγλίας-Ελλάδας που εχω δει και τα 2 η σύγκριση ειναι για γέλια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να δεις μέτρα καταστολής  πήγαινε ταυλάνδη.........

αν δεν πεθάνουν και 2-3  δεν γεμίσουν και τα νοσοκομεία  διαδήλωση δεν έγινε

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις να δεις μέτρα καταστολής  πήγαινε ταυλάνδη.........

αν δεν πεθάνουν και 2-3  δεν γεμίσουν και τα νοσοκομεία  διαδήλωση δεν έγινε

Τι μου θύμησες τώρα δεκαετία του 1980 γύρω  στο 85 πορεία της ΕΦΕ προς το υπουργείο παιδείας και στο σύνταγμα ο πατριάρχης Δημήτριος τότε Αυτά συνέπεσαν και η αστυνομία σταματάει την πορεία στο ύψος της συμβολής Σταδίου και συντάγματος εκεί που σκοτώθηκε  ο Πέτρουλας  Εγώ επειδή είχα προπόνηση και η ώρα περνούσε χωρίς να προχωράει η πορεία , χαιρετώ τους συντρόφους μου από την ΠΣΚ και την κάνω προς σύνταγμα για να φύγω  πεζός προς το σπίτι μου (δεν είχε μετρό τότε )

 

Και βρίσκομαι ξαφνικά μπροστά σε ένα απίστευτο ντου με ξύλο ΜΑΤ και φοιτητών όπου τα ΜΑΤ έδερναν φωνάζοντας θα πεθάνετε *κομ....νια  , κεφάλια σπασμένα , Ενας χαμός Μόλις ηρέμησαν λίγο τα πράγματα και δημιουργήθηκε ένα κενό ανάμεσα σε ματ και φοιτητές ,εκεί υπήρχαν ξύλα , παντελόνια παπούτσια , μπουφάν  , κάλτσες και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς Και τότε μου λέει ένας φοιτητής : "Αυτά στην Ταυλάνδη γίνονται για προθέρμανση "

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.