Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι ομάδα είμαστε;


ilias

Τι ομάδα είμαστε;  

1.168 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι ομάδα είμαστε;


This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Σε ένα ντέρμπι μετράει η νίκη και σε ένα ντέρμπι εναντίον του Ολυμπιακού μετράει ΜΟΝΟ η νίκη.

Δε μου λέτε θυμάστε το ντέρμπι που τους κάναμε γιο γιο επί εποχής Νταμ Εντόϊ, όπου αυτός και ο Παπ είχαν χάσει τα άντερά τους?

Θυμάστε το αποτέλεσμα?

Θα θυμάται κανένας την εμφάνιση?

Όχι, άρα εγώ είμαι χαρούμενος μόνο και μόνο που έγραψε 2-1!

 

Για το μόνο που λυπάμαι είναι ότι δεν είχαμε τα "ούμπαλα" από τη στιγμή που έπαιζαν με 10 από το 60' να τους καρφώναμε πίσω από τα δίχτυα και να έγραφε καμία τεσσάρα.

Και δεν ήταν μόνο θέμα ικανοτήτων αλλά και ατολμίας, διότι ο κοντός παίζει το κεφάλι του κάθε Κυριακή!

 

Επίσης μην ξεχνάτε ότι στο πρώτο ημίχρονο και ο Παναθηναϊκος με 10 έπαιζε!

Γκοβού είπες????:confused:

Που ήταν αυτός?

Link to comment
Share on other sites

Αρα η παράγκα είναι ακόμα εδώ και δεν είναι μόνο στη διατησία ..

 

Και εσείς στην παράγκα είστε , απλά κλαίγεστε για το ποιος θα καθίσει στο παράθυρο.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ ότι και εμείς καιγόμαστε γιά την παράγκα , αλλά έχουμε λιγότερο ενδιαφέρον γιά αυτήν . Και αυτό γιά συγκεκριμένους λόγους .

Δεν είμαστε της λογικής , καλυτερα πρώτοι στο χωριό , παρά δεύτεροι στην πόλη . Τρελλαινόμαστε περισσότεροι γιά τις ευρωπαικές μας παρά γιά τις εγχώριες επιτυχίες .

Εχουμε 14 ελληνες στην ομάδα μας και αυτή είναι ο κύριος αιμοδότης της εθνικής μας .

 

Οπότε δεν είμαστε όλοι ίδιοι , ούτε αρέσει στους περισσότερους από εμάς το πρωτάθλημα 2 ομάδων . Αλλά και οι υπόλοιπες ομάδες δεν βοηθάνε να αλλάξει αυτό .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μάγκες μια ομάδα υπάρχει σε αυτή τη χώρα . Παναθηναικός BC .

 

Τα συστατικά τις επιτυχίας είναι 2 . Η αγάπη των προέδρων για την ομάδα και η προπονητάρα ο Ζέλικο. Μεγάλη προσωπικότητα ο τύπος, που ευτυχώς οι Γιαννακοπουλέοι δεν την καταπιέσαν .

 

 

Εδώ και χρόνια ο σύλλογος στο μπάσκετ είναι συλλέκτης τίτλων . Αυτοκράτορας στην Ευρώπη ***** 5άστερος . Πέντε Ευρωπαικά λέμε !!!

 

Το μυστικό είναι το οικογενειακό κλίμα , οι ευφυείς-εργατικοί-low profile παίχτες και ο δάσκαλος ζοτς που δεν αφήνει τίποτα στην τύχη του . Πειθαρχία και ξεκάθαροι ρόλοι . Συστατικό που υπάρχει νομίζω σε κάθε υγιή εταιρικό οργανισμό .

 

Είναι πραγματικά παραφωνία ο τρόπος που λειτουργεί ο σύλλογος μέσα στη χαοτική αυτή χώρα που το μόνο που λειτουργεί είναι τα ρολόγια . Περήφανος Παναθηναϊκός λοιπόν .

 

Από μπάλα δε ξέρω πολλά αλλά βλέπω μετριότητες και μιζέρια παντού.

 

Ο κόσμος χαίρεται επειδή παίρνει πρωταθλήματα Ελλάδας (ενίοτε πέτσινα) ή απλά επειδή παίζει με την Μπαρτσελόνα και ας τρώει 5-6 μπαλάκια στο νερό ...

 

Η Πανάθα μας έφτασε σε άλλα επίπεδα στο μπάσκετ .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.