Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στη ρύθμιση αυθαιρέτων του Ν.4014/11 ως 14/9/2012


ΟΩΝ

Recommended Posts

συγνωμη που βρισκεται το περιεργο; ολοι μας ξερουμε οτι χρειαζονται τα χρηματα και ολοι τους ξερουν οτι θα μας δωσουν παραταση! απλο και λογικο ειναι να το κανουν οσο μπορουν πιο κοντα στο τελος, που δε θα μου κανει εντυπωση να το κανουν και με το που μπει ο ιανουαριος, προκειμενου ολοι αυτοι που φοβουνται το ενδεχομενο τελικης ημερομηνιας του δεκεμβριου να δηλωσουν οτι εχουν!! τι ακριβως σας κανει να αναρωτιεστε; εκτος αν κανουμε οτι δε καταλαβαινουμε..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μη βγει στις 29/12;

 

Ε οκ ρε φιλε....

Ας την βγαλλουν και 2/1 αν ειναι....

Το θεμα οτι τρεχουν υποθεσεις και πρεπει να δινουμε και καποια αναφορα/ενημερωση στους πελατες μας...

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρέπει να πληρωθεί η 1η δόση ή το πρόστιμο εφάπαξ για δηλώσεις Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου? Μη μας πουν πως έπρεπε μέχρι 22/12/11 και την πατήσουμε....

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως θέμα με τις ημερομηνίες πληρωμής. Δεν αρκεί να ανακοινωθεί απλά παράταση της διαδικασίας αλλά θα πρέπει να ενημερωθούμε για τις ημερομηνίες πληρωμής εφάπαξ ή πρώτης δόσης για να μην έχουμε παρατράγουδα.

Έκανα προσωρινή υπαγωγή μιας δήλωσης πριν λίγο και μου έβγαλε ότι πρέπει να πληρωθεί η πρώτη δόση αύριο!...22/12. Το παράβολο πληρώθηκε πριν 3 μέρες. Κανονικά η ημερομηνία που βγάζει αφορά τις δηλώσεις που έγιναν μέσα στο Νοέμβριο και όχι όσες μπήκαν μετά την παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε φάση προσωρινής υπαγωγής τα έχω και φυσικά λένε όλα έως 22/12/11...φυσικά αυτό δε μπορεί να γίνει...ας ελπίσουμε να λογικευτούν και να δώσουν παράταση πληρωμής και για τις εφάπαξ πληρωμές και τις 1ες δόσεις....πάντως έχω αρχίσει να ανησυχώ αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος λέει : 3% προσαύξηση για κάθε μήνα καθυστέρησης ... οπότε μέχρι 22-1-12 δεν βλέπω ανακοίνωση για την 1η δόση..

 

α όσο για την άλλη παράταση λένε αύριο...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.