Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση στη ρύθμιση αυθαιρέτων του Ν.4014/11 ως 14/9/2012


ΟΩΝ

Recommended Posts

Άντε και καλά μπάνια!

ΥΓ : Δε μας τρέλανε η Πολεοδομία, ούτε η Αρχαιολογία, δε μας τρέλαναν οι εργάτες με τις μ@ τους στις κατασκευές, ούτε οι έμποροι υλικών με τις μαμουνιές, αλλά εγώ απ ότι βλέπω μετά το 4014 ένα ψυχολόγο μπορεί και να τον χρειαστώ !!!

ΥΓ2 : Μου άρεσε πάντως που έσπευσαν να ανακοινώσουν και το άνοιγμα της εφαρμογής για τη 2η φάση από 19-6 (κατάλαβε κανείς από τα συμφραζόμενα αν θα είναι δοκιμαστική ή κατευθείαν επίσημη?), ενώ παράλληλα μας δίνουν το δικαίωμα να πάμε στις 31-12!!!

Edited by sarcs
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε.

Ας δούμε πρώτα το αν θα δημοσιευτούν οι αποφάσεις αυτές σε ΦΕΚ.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ντρέπονται λιγάκι;

 

Δεν άλλαξαν και ποια αυθαίρετα μπορούν να τακτοποιηθούν;

 

Τώρα ο Έλληνας πως θα κάνει αυθαιρεσίες;

Τολμάνε και στερούν από τον Έλληνα το δικαίωμα του "αυθαιρετείν";

Και πως θα ζήσει;

 

Οποιαδήποτε αυθαιρεσία μετά την δημοσίευση του 4014 δεν τακτοποιείται, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε αυθαιρεσία μετά την δημοσίευση του 4014 δεν τακτοποιείται, έτσι δεν είναι;

Έτσι είναι...και συγκεκριμένα μετά την 28η Ιουλίου 2011.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...και συγκεκριμένα μετά την 28η Ιουλίου 2011.

 

Εγώ τώρα έχω μία περίπτωση καταστήματος ύψους 6m που θέλει να ρίξει πατάρι και στην ουσία να κερδίσει έναν όροφο... Δεν υπάρχει κανένας τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το σχέδιο απόφασης που δημοσιοποιήθηκε, παρατείνει ΜΟΝΟ τις προθεσμίες του άρθρου 24 και όχι την προθεσμία του άρθρου 26.

Δηλαδή προς το παρον για όσους έχουν σκοπό να νομιμοποιήσουν, η προθεσμία για την πληρωμή του παραβόλου παραμένει 30-6-12.

Για άλλη μια φορά ξέχασαν τις νομιμοποιήσεις....

Edited by armenopoulos
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε καμία παράταση εώς τώρα δεν έκαναν ξεχωριστή αναφορά στο άρθρο 26, τι σημαίνει δλδ, ότι οι νομιμοποιήσεις ήταν μεχρι 30-12-2011? Εννοείται ότι ισχύει και γι'αυτές, μη δυσκολεύουμε τη ζωή μας κι αλλο

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το σχέδιο απόφασης που δημοσιοποιήθηκε, παρατείνει ΜΟΝΟ τις προθεσμίες του άρθρου 24 και όχι την προθεσμία του άρθρου 26.

Δηλαδή προς το παρον για όσους έχουν σκοπό να νομιμοποιήσουν, η προθεσμία για την πληρωμή του παραβόλου παραμένει 30-6-12.

Για άλλη μια φορά ξέχασαν τις νομιμοποιήσεις....

Τι εννοείς; Όσες τακτοποιήσεις γίνουν μέχρι τις 30/06 πρέπει να πληρωθεί το παράβολο μέχρι τότε;

 

Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε αυτό:

 

Εγώ τώρα έχω μία περίπτωση καταστήματος ύψους 6m που θέλει να ρίξει πατάρι και στην ουσία να κερδίσει έναν όροφο... Δεν υπάρχει κανένας τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.